Alt 04-07-2009, 08:37 PM
cacik_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cacik_54 Offline
Junior Member

Standart durum biraz karışk..

ben wücut gelişteme ile ilgileniyordm fakat sağ omzumda bi açılma meydana geldi we wücut geliştrmeye dewam ettiğmde iz büyümeye dewam etti. iz sağ kolmda koltuk altının yanından başlıyan we göğsüme kadar dewam eden yaklşık 15 cm uzunluğnda we ameliyat izi genişliğinde yani en fazla 1 cm genişliğindebir iz . bu iz döwme ile kapatıla bilir mi kapatılırsa nasıl bir döwme yapılır we kabaca fiyatı nasıl olur ayrıca wücut geliştrmeye dewam edersem bu iz büyüp döwmeyi bozarmı ?? başına böle birşey gelen warmı warsa bana azda bilgisi olanar yardımcı olsunlar şimdiden tşkkrler....
Alt 01-04-2010, 06:17 AM
Bodyci Offline
Junior Member

Öncelikle geçmiş olsun dostum, şunu söyleyebilirimki başına gelen şey vücudun yeterli protein girişi olmamasından dolayı adelelerin proteini sindirerek adele tahribatını iyileştirememesi ve kütle ve şekil alamamasından kaynaklandıgını düşünüyorum, basitçe ifade etmek gerekirse adelelerini aç bırakmışın benim görüşüm. Bu fazla yemiyim formda kaliyim kaslı göriniyim düşüncesinden kaynaklanıyo olabilir, ki bu yaygın ve o derece yanlış bir görüştür vücudun kas yapmak için 1- protein 2 karbonhidrat 3-vitamin ve mineral 4- azda olsa yağa ihtiyacı vardır, bu yüzden vücut geliştirme yapan herkese antrenörleri vasıtasıyla kendilerine uygun beslenme programlarına uymalarını ve yeterli besinleri almalarını tavsiye ediyorum. 2. seçeneği sona bıraktım çünkü biraz daha kötü bir senaryodur bu, traif ettiğin deformasyondan anladığım kadarıyla bir ihtimalde lenf dokusunu fazlaca germiş sonuç olarak yırlışmasına sebep olmuş olabilir bu yırtılma başladıktan sonra idmana devam ettiğin içinde daha ileri bir düzeyde devam etmiş olabilir lenfleri bir duvar kagıdı gibi düşün çekildikçe yırtılmaya devam edeler kas dokuna yakın bir şekilde vücut sistemine dagılmışlardır ve kaslarla çok yakın ilişkidedirler, sana tavsiyem bir doktora görünmen sorununun ne oldugu hakkında kesin tanıya sahip olman ordan yapılması gerken işlemlere devam etmendir, dövmenin deforme olucak olup olmaması başına açılabilicek sağlık sorunları yanında endişelenmen gerken en son şeydir. Sağlıklı yaşamlar diliyorum..
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Stil