#1  
Alt 03-01-2012, 12:26 PM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart dövme yaptıracaklar kesin okumalıDÖVME - TATTOO


1 – HİJYEN : Müşterilerimize Avrupa standartlarında hizmet verebilmek için stüdyolarımızda en temel prensibimiz sterilizasyon ve hijyendir. Dövme de (tattoo) ve piercing de kullandığımız malzemeler tek kullanımlıktır. Dövme (tattoo) ve piercing de kullanılan iğneler orijinal kapalı steril paketlerde olduğundan bulaşıcı hastalık riski 0’dır. En kaliteli ve en pahalı iğneler tercih edildiğinden hiçbir sorun yaşanmaz. Dövme (tattoo) ve piercing de kullandığımız iğnelerin hepsinin üzerinde son kullanma tarihleri yazmaktadır. Hepsi AB ile uyumlu ve CE belgelidir. Stüdyolarımız Türkiye Dövmeciler ve Piercingciler Derneği üyesidir ( VÜSAD ). Stüdyolarımızda Otoklav cihazı mevcut olup, Otoklav cihazı bulunmayan stüdyolarda hiçbir işlem yaptırmamanızı hem derneğimiz hem de biz öneriyoruz. Boyalarımız orijinal dövme (tattoo) boyası olup Avrupa ve ABD den ithaldir. Kanserojen madde içermez. Hepsinin yabancı sağlık kuruluşlarından onaylı raporları mevcuttur.
2 – ÜCRET : Fiyatlandırmalarımız sadece cm2 usulü olmayıp, şeklin ayrıntısı, uygulanacak olan işçilik, renk, gölge ve modelin cm2’si esaslarına dayanmaktadır. Bu nedenle yaptıracağınız stüdyomuzu ve dövme (tattoo) sanatçımızı seçtikten sonra ücretler bölümündeki fiyat bilgisi talep formuna modelin kendisiyle beraber yukarıda yazdığımız esasları ayrıntılı biçimde yollarsanız en kısa sürede size dönmekten memnuniyet duyarız. Modelin en veya boyu cm cinsinden belirtilmediği sürece kesinlikle fiyat veremeyeceğimizi üzülerek belirtiriz.
MALZEME :
Dövme (tattoo) makinelerimiz orijinal olup Kontur için ayrı, Gölge için ve Dolgu için ayrı makine kullanıldığından ya da aynı makine kullanılsa bile ayarlar değiştirildiğinden işçilik çok temiz ve kusursuzdur. Dövme (tattoo) makinesinin ucuna takılan Tüp tabir edilen kısım Tıbbi Plastik Malzemeden üretilmiştir ve tek kullanımlıktır. Boya kapları da aynı şekilde disposabe olup kullanıldıktan sonra atılmaktadır. Aynı şekilde vazelin ve steril eldivende tek kullanımlıktır.


İŞÇİLİK :
İnternet sitelerine yabancı dövme (tattoo) sanatçılarının yaptığı dövmeleri (tattoo) kendisi yapmış gibi koyan sözde sertifikalı dövmeci (tattoo) geçinen sahtekârlara karşı dikkatli olunuz. Biz işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışmaktayız. Fiyatlarımız ucuz değildir, ancak pahalıda değildir. Unutmayalım ki kimse iyi ve güzel bir dövme yi (tattoo) ucuza yapmaz. Yaptırmayı düşündüğünüz dövmeler (tattoo) ömür boyu vücudunuzda kalacaktır. Beğenmediğinizde duvardan indirebileceğiniz bir tablo değildir. O nedenle model seçerken, stüdyo seçerken ve dövme (tattoo) sanatçısı seçerken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Ucuza yaptırdığınız bir dövme (tattoo) hem sağlık hem de mali yönden çok daha büyük sıkıntılar doğuracaktır. Dövme (tattoo) demek sadece şablonu çıkartıp fotokopi çeker gibi uygulamak değildir. Dövme yi (tattoo) sanat yapan sanatçının yorumudur. İlk kez dövme (tattoo) yaptırıyorsanız, dövme (tattoo) yaptıracağınız bölgeyi ve modeli iyi düşünmenizi ve profesyonel görüşü almanızı tavsiye ederiz. Bu arada geçici dövme (tattoo) konusunda var olan bir şehir efsanesini de yalanlamadan geçemeyeceğiz. 21 günden fazla dayanan geçici dövme (tattoo) yoktur(6 aylık, 1 yıllık, 3 yıllık vb.). Lütfen aksini iddia edenlere itibar göstermeyiniz.
Stüdyolarımızda isterseniz eski dövme leriniz (tattoo) düzeltilebilir veya başka bir modelle kapatılabilirsiniz. Kesik, yanık ve ameliyat izlerini kapatmak amacıyla özel tasarımlar da yapmaktayız. Tasarım için ayrıca bir ücret talep edilmemektedir. Unutulmamalıdır ki her dövme (tattoo) kapatılacak olan bölgeyi kapatmayabileceği için model seçiminde isteğiniz kadar profesyonel yönlendirmeye de açık olmalısınız. Bu tür durumlarda öncelikle stüdyolarımıza gelip yüz yüze görüşmek faydalı olacaktır. Kapatılacak olan bölgenin öncelikle fotoğrafı çekilir ve boyutları tespit edilir ardından yapılacak olan dövmenin (tattoo) ücreti ve boyutları belirtilir, fiyat sizin içinde makulse kaparo (ön ödeme) karşılığı tasarım çalışması yapılır. Tasarımlarımız ta ki karşılıklı olarak mutabık kalınana dek tekrar tekrar devam eder.
__________________
Dream Tattoo & Piercing
sorularınız için
0216 347 59 53 -0532 417 17 89
  #2  
Alt 07-14-2012, 08:47 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

SIKÇA SORULAN SORULAR????
DÖVME YAPTIRMANIN MEVSİMİ VARMIDIR?
Dövme yaptırmanın bir mevsimi yoktur.insanlar yaz ayların da dövme yaptırmanın yanlış olduğunu düşünmektedir.bunun en büyük sebebi dövme yapıldıktan sonra bölgenin mikrop kapmaması için deniz ve havuzdan 1 hafta uzak durması gerekmektedir.Güneş ışığına direk temastan kaçınılmalıdır.Bölgeye yüksek faktörlü bir güneş kremi sürülerek rahatlıkla sahilde boy gösterilebilir
LAZER İLE DÖVME SİLDİRME VE COVER UP YÖNTEMİ(kötü yapılmış dövmenin düzeltilmesi)?
Yanlış veya Kötü yapılmış dövmeden kurtulmanın iki yolu vardır;
1.si bu aralar popüler olan , dövme sildirme merkezlerinin yaptıkları,lazer ve traşlama yöntemleridir.Bunlar kesinlikle kalıcı çözümler değildir . dövmenin yapılış durumu(ne kadar derinlikte olduğu mürekkebin homojen dağılması) çok büyük bir etkendir.Bunun yanı sıra dövmenin renkli yada siyah oluşu da bu yöntemlerin uygulanışına etkendir.Renkli dövmelerin bu işlem sırasında lazer tarafından pek tanımlanamadığı ve bu sebeple de iyi sonuçlar alınamadığı görülmektedir.İşlem ne olursa olsun o bölgede YANIK VE YARA izi gibi bir iz kalmaktadır.Bu yüzden dövme yaptırmadan önce kesinlikle ciddi bir şekilde etraflıca düşünerek motif ve bölge seçimi yapılmalıdır.Bu işlemler dövmenin boyutuna göre ve durumuna göre seanslara bölünmektedir ve seans başına ücretlendirilmektedir.
2.si Cover up yöntemi;
Rahatsız oluna dövmenin üzerine yeni bir dövme ,yanlış yapılan yerlerini düzeltme gibi metodların uygulandığı bir tekniktir,bu teknik sadece kötü dövmelerden kurtulmak için kullanılmamaktadır.Ameliyat izleri,yanık ,izleri yara ve leke izleri de bu teknik ile rahatlıkla kapatılabilmektedir.Daha detaylı bilgi için” cover up yazımızı” okuyabilirsiniz.Detaylı fotoğraflar ve örneklerden faydalanabilirsiniz.
KİMLERE DÖVME YAPILAMAZ?
18 yasından küçüklere
Et benlerinin üzerine
Hamilelere ve emziren anneler
İleri derecede şeker hastaları
Tansiyon ve kalp hastaları
Kan sulandırıcı ilaçlar kullananlar doktora danışmalı.
Kan pıhtılaşması sorunları olanlar
Cilt hastalığı olanlara
Yeni ameliyat veya yara izlerinin üzerine
Kronik hastalığı olanlar
Dövme yapılmamalıdır.
Kesinlikle doktorlarınıza başvurarak ve izin alarak dövme işlemi yaptırmalısınız.
3-5 YILLIK GEÇİCİ DÖVME DİYE BİRSEY VARMIDIR?
Geçici dövme sadece ve sadece hint kınasıyla yapılmaktadır,3 yıllık 5 yıllık dövmeler olduğu idea edilmektedir fakat sonuçlar çok iç açıcı olmamaktadır. Kimileri kalıcı makyaj ürünleriyle geçici dövme yapmaktadır . Bunların da sonuçları çok iç açıcı değildir.
RENKLİ VE RENKSİZ DÖVME ARASINDA FARK VARMIDIR?
Renkli ve renksiz dövme arasında çok fark yoktur.Daha çok keyifsel bir tercihtir.açık tenli insanlarda renklerin daha parlak göründüğü gerçektir.Bu konuyla ilgili mutlaka dövmecinizden fikir alabilirsiniz.
DÖVMEYAPTIRMADAN ÖNCE VE YAPIM SIRASINDA ALKOL ALINABİLİRMİ?
Dövme yaptırmadan 24 saat öncesi alkol alınmaması tavsiye edilir.Alkol kanı sulandıracağı için dövmeciniz ve sizin zorlanmamanız açısından bu uyulması gereken bir kuraldır.Dövme yaptırma aşamasında da alkol alınmaması gerekmektedir.Alkol dozajına göre sarhoşluk durumu da tercihlerinizi olumsuz etkileyebilir.Hiçbirimiz bir sabah uyandığımızda herhangi bir yerimizde istemediğimiz bir dövmeyle uyanmak istemeyiz değil mi?
KABARIK DÖVME DİYE BİRŞEY VARMIDIR?
Son zamanlarda gelen arkadaşlardan duyduğumuz değişik bir durum var;
-Benim bir arkadaşım var , dövme si böyle kabarık kabarık 3 boyutlu gibi duruyor,benimkide öyle olur mu? Gibi sorularla karşılaşmaktayız.
Dövmenin kabarık olması o bölgenin gereğinden fazla zedelenmesi anlamına gelmektedir.
Bunun sebebi de çok derine işlenmiş olması, iğne ayarının doğru yapılmaması ve o bölgeyi tamamen deşmiş olmasından kaynaklanmaktadır . Artık günümüzde çok güzel dövme teknikleri uygulanmakta.Eğer dövmenizin gerçekten 3 boyutlu gibi görünmesini istiyorsanız,dövmecinizden bunu isteyebilirsiniz.Sizin için seve seve 3 boyutlu bir şeyler tasarlayacaktır.Tabiki IŞIK VE GÖLGE ile
Ağustos 10, 2011YAŞLANINCA veya HAMİLE kalınca bu dövmelere ne olacak ???

Geçenlerde ve aslında sıklıkla karşılaştığımız soruların başında,
Yaşlanınca o dövmem ne olacak?
Hamile kalırsam dövmem ne olur?
Aşırı kilo alırsam dövmemin şekli bozulur mu?
Ben spor yapıyorum bu durum dövmemi etkiler mi?
Dövme seçimi kadar, dövmenin yapılacağı bölgenin seçimi de, dövmenin ilerleyen zamanlarda ki durumunu etkilemektedir.aşırı kilo alıp vermelerde,dövmenin yapıldığı bölgedeki aşırı genişlemeler simetrik yapıda çalışılmış bir dövmeyi deforme edebilir.
Ancak bu bahsettiğimiz durumlar aşırı kilo ve bölge genişlemelerinden kaynaklanmaktadır.
Ergenlik çağındaki bir çocuğun (12- 17 yaş arası ki 18 yas altı kesinlikle dövme yasaktır) vücudu gelişmekte iste boy uzamasının hızlı olduğu dönmelerde dövmenin yer değiştirdiği bile görülebilinir.
Hamilelik döneminde ve emziren annelerin kesinlikle dövme yaptırmaması gerektiğini savunmaktayız.
Profesyonel bir dövme stüdyosunda dahi yapılsa ,vücudun hassalığı göz önüne alınmalı,tansiyon ve benzeri durumlardan dolayı ortaya çıkabilecek riskleri ortadan için de , o dönemlerde dövme fikrinden uzak durulmalıdır . Kişiden kişiye değişkenlik göstermesinin yanında kilo alımı ve bölge genişlemesi ciddi anlamda olabilmektedir bu yüzden karın kasık ve bel bölgelerinden uzak durulması tavsiye edilir.
Yaşlandıkça dövmelerimiz ne hale gelir sorusu için ise;
Dövmeniz sizin ruhunuzdan, sizden bir parçadır.Yaşlandıkça o da sizinle birlikte yaşamakta olan, burnunuz, kolunuz , karnınız gibi ufak tefek yaşsal deformasyonlar gösterebilecektir. Aslına bakarsak bu durumun dövmeyle pek de ilgisi yoktur sizin kendinize ne kadar iyi baktığınız , derinizi ne kadar sarkıtmadığınız , kendinize ne kadar dikkat ettiğinizle alakalı bir durumdur,suçu dövmeye atmak biraz mantık dışıdır.Yani kendinizle ne kadar barışık olursanız dövmenizde sizinle o kadar barışık olacaktır. Bizim 80 li yaşlarda dövme yaptığımız ve 20 25 lik insanlara taş çıkaracak müşterilerimizde mevcuttur.


Ağustos 10, 2011Dövme Acı Grafiği l Dövme Yaptırırken Çok Acırmı?

Dövme Acı Grafiği l Dövme Yaptırırken Çok Acırmı
Herkese merhabalar;
İlk dövme, ilk heyecan , insanlar ilk dövmelerini yaptırmak için stüdyoya gediklerinde gözlerindeki o heyecanı görmek gerçekten çok keyifli bir şey ,fakat heyecanın yanında ki kaygıyı görmekte nedense kaçınılmaz oluyor.Dövmesi olsun olmasın nedendir bilinmez dövmenin çok acı veren bir şey olduğuna inanmakta inandırılmakta. Bu konu ile ilgili nacizane bildiklerimizi sizlerle paylaşmak için bir acı grafiği tablasu oluşturduk.
Acıyı tetikleyen faktörleri de konuşmakta fayda var.
-Gece uykunuzu almamış olmanız
-24 saat öncesinde aşırı alkol tüketimi
-Kadınlar için malum günler
-Kilo durumu
-Kemikli bölgeler (kaburga üzeri,kaval kemiği üzeri)
-Açlık
-Fiziksel olarak güçsüz olunan dönemler
Bunlar , tabi ki kesin ve bilimsel bilgiler olarak yazılan şeyler değiller,tamamen gözlemlediğimiz durumlar.Kimiz zaman cok ufak tefek çelimsiz görünen birinin hiçbir acı ibaresi göstermediği gibi dev gibi ağabeylerin acı içinde kıvrandıkları da gözlemlemelerimiz arasında.
Kısacası kemik üzerleri ve derinin iç bölgelere doğru inceldiği bölgelerde acı diğer bölgelere göre biraz daha artmaktadır.
Acının bir tanımını (arı sokması iğne batması vs.gibi) ne yazık ki size yapamayacağım,ağda ve epilasyondan daha az acıyor (muş) diye bir tanımlama da getirdikleri oluyor.
Fakat o acının gerçekten bir bağımlılığa dönüşebileceğinin garantisini verebilirim.
Şekil ile açıklamak gerekirselütfen fotoğrafı inceleyiniz.


Ağustos 10, 2011Dövme Bakımı

blog tam oalrak hazır değildir,yavaş yavaş ekliyoruz birşeyler.
Dövme Bakımı

Sonunda hayalini kurduğunuz görseli dövmecinize anlattınız,dövmeciniz sizin getirdiğiniz örnekler üzerinden taslakları ve tasarımınızı hazırladı,randevunuzu aldınız ve sonunda dövmenizi yaptırdınız.
Peki sonrasında sizi neler bekliyor?
İnternette birçok dövme sitesinde ve birçok yerde,hatta kulaktan kulağa dövme bakımı hakkında bilgisi olan yada olmayan herkes farklı seyler söylemektedirler.Kimisi kesinlikle su değmemesi gerektiğini söylüyor kimisi o kremi değil şu kremi kullan diyor,kimisi üzerini kapat diyor kimisi kapatma diyor,peki bizim dövmemize nasıl bakmamız gerekiyor.
Dövmeniz yapıldıktan sonra,dövmeci bölgenin genel temizliğini yaptıysa:
1) Bölge streç film ile kapatıldıysa,en geç 2 saat içinde streç film çıkarılmalı, bölgeyi temiz suyla ve anti bakteriyel bir sabunla temizce yıkamalı,size önerilen kremi(benim tercihim “bepanthene plus”) günde en az 3 kez olmak sartıyla,çok ta abartmadan sürmeye baslanılmalıdır.
2) Bölge, 2. günden itibaren yavaş yavaş kabuklanmaya başlar bu bizi korkutmamalı.
Deri tipine göre,kabuklar parça parça sert bir şekilde de atılabilinir,güneş yanığı gibi soyulurcasına da atılabilinir derinin nemlilik durumu buna etkendir.
3)Kabuklar kesinlikle yolunmamalıdır.
4) Pamuklu kıyafetler kullanılabilinir,fakat kesinlikle üzeri gazlı bez,sargı bezi, yara bandı, streç film gibi şeylerle sarılmamalıdır.Normal yaşama devam edilmelidir.
5)Kabuklanma sürecinde(ilk 1 hafta) herhangi bir enfeksiyona karşın Deniz ve havuza kesinlikle girilmemelidir.
6)Duş alırken ılık su ile lif , kese gibi materyaller kullanılmadan ve süre olarak abartıya kaçılmadan rahatlıkla duş alabilirsiniz.
7) Kabuklar kesinlikle elle koparılmamalıdır
8)İyileşme sürecinde ufak bir kaşıntı olabilir ve bu durumdan korkulmamalıdır.
9) Eğer dövmenizi yazın yaptırdıysanız,yeni doğmuş bir bebeğiniz var gibi düşünün ve o hassaslıkla hareket edin,o bölgeyi mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremiyle koruyun.
10) Dövme üzerine kesinlikle lazer epilasyon yaptırılmamalıdır.
Aklınıza takılan herhangibirşey de kesinlikle etrafınızdaki insanlardan değil, dövmecinizden bilgi alın!!!!
__________________
Dream Tattoo & Piercing
sorularınız için
0216 347 59 53 -0532 417 17 89
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
WEZ Format. Şuan Saat: 02:35 AM.
Bu sistem vBulletin™ alt yapısına sahiptir, Version 3.8.7 kullanılmaktadır.
 Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. ©2000 - 2018
vBulletin Support by Mesut DOĞAN Dövme Tattoo Dövme modelleri Tattoo

 


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0