Geri git   Dream Tattoo Forum > Tattoo Forum > Genel Dövme Konuları

Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-28-2008, 09:41 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator

spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Dövme fiyatlandırması nasıl yapılır?

Dövme fiyatlandırması nasıl yapılır?

Öncelikle söylemek gerekir ki dövme el becerisine ve bir takım sanatsal yeteneklere dayalı bir iştir. Bu nedenle de dövmenin fiyatlandırması dövmeyi yapan kişiye göre değişir. Bazı dövme sanatçıları santimetrekare başına fiyat verirken bazıları da dövmenin genel büyüklüğü ve detayına göre kendi fiyatını belirler. Bu olay tamamen dövmecinin insiyatifindedir.
İnsanların stüdyoları kapı kapı dolaşarak mağazadan birşey alır gibi ellerindeki dövme desenini gösterip siz bunu kaça yaparsınız, şu şukadara yapıyor, sizde neden böyle, siz az söylediniz niye bukadar ucuz yada sizin fiyatınız diğer yerelere göre nekadar da pahalıymış gibi yaklaşımlar içerisine girmeleri anlamsızdır. Bir dövme sanatçısı santimetrekare hesabı da yapsa ,büyüklüğüne göre de fiyat verse sonuç olarak kendi sanatına biçtiği değeri dövmeye yansıtır. Bu da çok normal bir tutumdur ve dövmeciler arasındaki fiyatlarda da çok fazla bir uçurum yoktur. Fiyatları çarşı pazar gezerken ki gibi kıyaslamak abesle iştigaldir. Bu davranış Picasso ile Dali'nin tablolarını kıyaslamak gibi bir haraket olur. Bu nedenle insanların bir desen belirleyip o desenin fiyatını tüm dövmecileri gezerek sormak yerine öncelikle ben dövme mi hangi dövme sanatçısına yaptırmalıyım arayışı içine girmeleri ve stüdyoları sadece bu amaçla tek tek dolaşmaları dövme sanatçılarının yaptıkları işleri incelemeleri ve bu doğrultuda karar vermeleri mantıklıdır. Dövmenin kalitesi fiyatından çok daha fazla önem taşımaktadır. Vücudunuzda ömür boyu taşıyacağınız bir dövmeyi fiyatına göre değerlendirip yaptırdığınızda çoğu zaman size daha pahalıya malolmaktadır. Sildirme işlemleri yara izi bırakır yada o dövmeyi kapamak için yapılan başka daha büyük bir dövmenin maliyeti olduça yüksek olacaktır.

KAYNAK : Diagon Tattoo
Alt 11-17-2008, 01:11 AM
flash_89_ Offline
Junior Member

hem yeni bir forum kullanıcınız hem de yeni bir tattoo hayranı olarak slmlar.. Bio Mekanik bi dövme yaptırmak istiorum ,bu url deki gibi bişey mesela.. henüz bi dövmem yok bu ilk olucak..daha sonra da devamının gelmiyeceğini düşündüğüm için çok güzel bişey yaptrımak istiyorum..size bu resimdeki gibi bi dövmenin bana ne kadar bi ücret çıkaracağını sormak istedm..en azından tahmini bişey söylerseniz çok sevinirim..bu arada 19 yaşındayım kol boyumu tam olarak bilmiorum ama boy ve kol uzunluğu orantılı sanırım ..boyum 1.78..yani bana 50 cm civarı bi dövme gerekicek msjımı cvplarsanız sevinirim ..
Alt 11-17-2008, 05:52 AM
froycyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
froycyy Offline
Member

eğer bu ilk dövmense büyük ihtimalle son olmaz...bende yaptırdığımda dövmeciden çıkarken bi daha yaptırmam demiştim ama sonraki gün aklıma yüzlerce yeni model geldi...ayrıca bu kadar büyük bişeyle değilde daha küçük bişeyle başlaman daha doğru olur bence...fiyat konusunda mail atarsan yardımcı olurlar ama sanırım baya pahalı bişey olacaktır 2.5 3 milyar die tahmin ediyorum ama tahmin tabikide...
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Stil