Alt 04-20-2010, 07:02 PM
Angelr1pper Offline
Junior Member

Standart Bilir kişiler,ilginize...

Merhaba arkadaşlar.Kolay gelsin hepinize.İzmir yakınlarında oturmaktayım,Mekan duvarlarına istenilen resmi yaparak gelir sağlamaktayım.Resme olan hobim ve sevdiğim işi yapma istegimle pekişince,tattoo yapmaktan kendimi alıkoyamadım.Ortalama 7 yıl önce yaz sezonları gecici olan ufak tefek sekillerle vakit gecirdim.Gecen yıl Amerikadan Hillsbrad a ait bir set getirttim.Beni tanıyıp ,becerilerimi gören 15 kadar arkadaşıma kalıcı tattoo yapmış bulundum.Fakat şunu ögrendim bu meslek dışardan kolay görünsede eksiklerimi kabul etmeliyim.Bu mesleği benimsedim,devamını getirme kararım kesinleşti...
İşyerimi acmak istiyorum ama ondan önce bu işi ustalıklarını insanları kobay olarak kullanarak degil ,bir ustanın göstermesiyle öğrenmem gerektigi kanısındayım.İstanbulda bir dövmeci arkadaşımızın bu mesleği icra etmek isteyenlere kurs verdigi,sınavlara hazırladığı vs... yazıyor, kendi sitesinde.Bu foruma bakınca o arkadasımızın elinde bulunan belgelerin öneminin olmadığı yazılmış görüyorum.
Bana bu konuda atılması gereken gerekli adımların neler olduğu konusunda yardımı dokunabilecek , işcilik konusunda eksiklerimi tamamlamam için yol gösterecek bilir kişilerin ilgilerine teşekkür ediyorum şimdiden.
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Stil