#1  
Alt 07-17-2007, 07:55 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart dövmede hijyen ve bakım
DÖVME - TATTOO


1 – HİJYEN : Müşterilerimize Avrupa standartlarında hizmet verebilmek için stüdyolarımızda en temel prensibimiz sterilizasyon ve hijyendir. Dövme de (tattoo) ve piercing de kullandığımız malzemeler tek kullanımlıktır. Dövme (tattoo) ve piercing de kullanılan iğneler orijinal kapalı steril paketlerde olduğundan bulaşıcı hastalık riski 0’dır. En kaliteli ve en pahalı iğneler tercih edildiğinden hiçbir sorun yaşanmaz. Dövme (tattoo) ve piercing de kullandığımız iğnelerin hepsinin üzerinde son kullanma tarihleri yazmaktadır. Hepsi AB ile uyumlu ve CE belgelidir. Stüdyolarımız Türkiye Dövmeciler ve Piercingciler Derneği üyesidir ( VÜSAD ). Stüdyolarımızda Otoklav cihazı mevcut olup, Otoklav cihazı bulunmayan stüdyolarda hiçbir işlem yaptırmamanızı hem derneğimiz hem de biz öneriyoruz. Boyalarımız orijinal dövme (tattoo) boyası olup Avrupa ve ABD den ithaldir. Kanserojen madde içermez. Hepsinin yabancı sağlık kuruluşlarından onaylı raporları mevcuttur.
2 – ÜCRET : Fiyatlandırmalarımız sadece cm2 usulü olmayıp, şeklin ayrıntısı, uygulanacak olan işçilik, renk, gölge ve modelin cm2’si esaslarına dayanmaktadır. Bu nedenle yaptıracağınız stüdyomuzu ve dövme (tattoo) sanatçımızı seçtikten sonra ücretler bölümündeki fiyat bilgisi talep formuna modelin kendisiyle beraber yukarıda yazdığımız esasları ayrıntılı biçimde yollarsanız en kısa sürede size dönmekten memnuniyet duyarız. Modelin en veya boyu cm cinsinden belirtilmediği sürece kesinlikle fiyat veremeyeceğimizi üzülerek belirtiriz.
MALZEME :
Dövme (tattoo) makinelerimiz orijinal olup Kontur için ayrı, Gölge için ve Dolgu için ayrı makine kullanıldığından ya da aynı makine kullanılsa bile ayarlar değiştirildiğinden işçilik çok temiz ve kusursuzdur. Dövme (tattoo) makinesinin ucuna takılan Tüp tabir edilen kısım Tıbbi Plastik Malzemeden üretilmiştir ve tek kullanımlıktır. Boya kapları da aynı şekilde disposabe olup kullanıldıktan sonra atılmaktadır. Aynı şekilde vazelin ve steril eldivende tek kullanımlıktır.


İŞÇİLİK :
İnternet sitelerine yabancı dövme (tattoo) sanatçılarının yaptığı dövmeleri (tattoo) kendisi yapmış gibi koyan sözde sertifikalı dövmeci (tattoo) geçinen sahtekârlara karşı dikkatli olunuz. Biz işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışmaktayız. Fiyatlarımız ucuz değildir, ancak pahalıda değildir. Unutmayalım ki kimse iyi ve güzel bir dövme yi (tattoo) ucuza yapmaz. Yaptırmayı düşündüğünüz dövmeler (tattoo) ömür boyu vücudunuzda kalacaktır. Beğenmediğinizde duvardan indirebileceğiniz bir tablo değildir. O nedenle model seçerken, stüdyo seçerken ve dövme (tattoo) sanatçısı seçerken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Ucuza yaptırdığınız bir dövme (tattoo) hem sağlık hem de mali yönden çok daha büyük sıkıntılar doğuracaktır. Dövme (tattoo) demek sadece şablonu çıkartıp fotokopi çeker gibi uygulamak değildir. Dövme yi (tattoo) sanat yapan sanatçının yorumudur. İlk kez dövme (tattoo) yaptırıyorsanız, dövme (tattoo) yaptıracağınız bölgeyi ve modeli iyi düşünmenizi ve profesyonel görüşü almanızı tavsiye ederiz. Bu arada geçici dövme (tattoo) konusunda var olan bir şehir efsanesini de yalanlamadan geçemeyeceğiz. 21 günden fazla dayanan geçici dövme (tattoo) yoktur(6 aylık, 1 yıllık, 3 yıllık vb.). Lütfen aksini iddia edenlere itibar göstermeyiniz.
Stüdyolarımızda isterseniz eski dövme leriniz (tattoo) düzeltilebilir veya başka bir modelle kapatılabilirsiniz. Kesik, yanık ve ameliyat izlerini kapatmak amacıyla özel tasarımlar da yapmaktayız. Tasarım için ayrıca bir ücret talep edilmemektedir. Unutulmamalıdır ki her dövme (tattoo) kapatılacak olan bölgeyi kapatmayabileceği için model seçiminde isteğiniz kadar profesyonel yönlendirmeye de açık olmalısınız. Bu tür durumlarda öncelikle stüdyolarımıza gelip yüz yüze görüşmek faydalı olacaktır. Kapatılacak olan bölgenin öncelikle fotoğrafı çekilir ve boyutları tespit edilir ardından yapılacak olan dövmenin (tattoo) ücreti ve boyutları belirtilir, fiyat sizin içinde makulse kaparo (ön ödeme) karşılığı tasarım çalışması yapılır. Tasarımlarımız ta ki karşılıklı olarak mutabık kalınana dek tekrar tekrar devam eder.
__________________
Sterilizasyon (hijyen) ;

Eğer bir dövme yaptıracaksanız öncelikle düşüneceğiniz konu hiç kuşkusuz hijyendir. Çünkü günümüzde o kadar çok hastalık yeni yeni türüyor ki, bunların bir çoğu da kan yoluyla bulaşan hastalıklar olup hayatımızı altüst edecek niteliktedirler.Her nerede dövme yaptıracaksanız öncelikle sterilizasyona dikkat etmelisiniz. Sterilizasyon da en önemli unsur iğnelerin değişmesi, makine uçlarının sterilize edilmesidir ve kullanılan boya kaplarının tekrar kullanılmaması. konu ile ilgili daha geniş bilgi için tıklayınız.

Dövmeci ;

İkinci önemli konu dövmeyi yapacak olan dövmecinin bu konu hakkında ne kadar yeterli olduğudur. Öncelikle dövme diye adlandırdığımız şey; Sadece deri altına boya verilerek yapılmış karalama veya çizim değildir, Günümüzde dövme aynı zamanda bir sanat alanıdır. Dövme; ressamın tuval yerine, insan tenine işlediği resimdir. Dolayısıyla dövmeyi uygulayacak olan kişinin mutlaka ve mutlaka desen bilgisi ve birikimi olmalıdır. Bu durumda siz dövmecinin daha önce yaptığı çalışmaları görüp ona göre değerlendirme yaparak dövme yaptırıp yaptırmamaya karar vermelisiniz. Özellikle Türkiye'de dövme çok daha yeni yeni yaygınlaşmaktadır, yaygınlaşması ile birlikte eline bir dövme makinesi alan herkes kendini dövme sanatçısı diye adlandırıyor .Ülkemiz insanının da maalesef böyle bir kültürünün olmaması nedeniyle, beraberinde bir yanılgıya sevk etmiş oluyor.

Burada dövme yapmaya hevesli gençleri hakir görmek yada heveslerini kırmak değil amacım, eğer bu işi yapmak isterlerse deneyimli, bu işi bilen insanlardan destek almalarını tavsiye ederim. Unutulmamalıdır ki dövme yaptığınız her insanın çok ciddi bir biçimde sorumluluğunu üstleniyorsunuz. Bulaşıcı bir hastalıkla karşı karşıya kalması yada vücudunu karaladığınız insanın ileride psikolojik sorunlar yaşamasına neden olabilirsiniz.Nasıl bir dövme ;

Yaptıracağınız dövmeyi bir ömür boyu taşıyacağınızı düşünüp, politik, aşırı uçları simgeleyen ve sevgili isimleri yada baş harflerinden oluşan şekillerden özellikle kaçınmalısınız. Özellikle genç yaşlarda yapılan bu türden dövmeler ileriki yaşlarda istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Gençlerin dövme yaptırmak istedikleri bölgeler genellikle, sürekli olarak görünür (el üstüne, ön kol, boyun vb.) yerler. Kötü bir dövmeniz olabilir belki bundan çok sıkılmayabilirsiniz, ancak ileriki yaşlarda istemediğiniz bir şeyi simgeleyen bir dövme sizi sıkıntıya sokabilir. Unutmayın ki dövmeyi çıkarttırmak, yaptırmaktan daha meşakkatlidir. O nedenledir ki dövme yaptırmaya karar verdiğinizde, yaptıracağınız desen ve desenin yeri çok çok önemlidir.


Dövme uygulaması ;

Dövme uygulaması öncesi, alkol, uyuşturucu madde ve benzeri şeylerin alınmaması gerekir. Kan şekeri dengesi için tok karınla dövmeye başlanması uygundur. Dövme modeli seçimi; eğer daha önceden bir model seçimi yapmadıysanız, çok acele etmeden zamanınızı ona göre ayırmalısınız. Dövme uygulayan kişiyi zaman açısından asla acele ettirmeden motivasyonunu bozmadan çalışma yapmasını sağlamalısınız, unutmayın ki ömrünüz boyunca taşıyacağınız bir dövme için bir yada bir kaç saatlik işi çok kısa bir süreye sığdırmaya çalışırsanız, ileride hiç de memnun kalmayacağınız bir dövme ile yaşamınızı sürdürmek zorunda kalabilirsiniz. Dövme yapılırken çok ciddi bir acı söz konusu değildir, ancak ağrı eşiği düşük insanlarda daha fazla hissedilebilir. Konu ile ilgili bir örnek vermek gerekirse on yıllık meslek yaşamımda dövme nin çok acı verdiğini iler sürüp, dayanamayan hiç kimse olmadı. Ama her ne olursa olsun, eğer bir insanın iğne fobisi var ise, mutlaka acıyacağına dair bir önyargı ile bize gelirler.

Dövme sonrası bakım ;

Dövme sonrası bakım, dövme yapımı kadar önemlidir. Öncelikle dövme yapıldıktan sonra eğer dövmede herhangi bir enfeksiyon oluşmamışsa 3 - 4 gün boyunca boyunca şebeke sularından ve denizden uzak tutulmalıdır. Dövme de herhangi yara ve benzeri enfekte olma durumunda, bu süre enfeksiyonun geçmesinden sonra girilebilir. Dövmeci tarafından tavsiye edilen merhem en az 8-10 gün boyunca günde en az 3-4 kere dövme yüzeyine sürülerek bakım yapılmalıdır.
  #2  
Alt 03-16-2012, 06:36 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

.................................
__________________
Dream Tattoo & Piercing
sorularınız için
0216 347 59 53 -0532 417 17 89
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
WEZ Format. Şuan Saat: 07:13 PM.
Bu sistem vBulletin™ alt yapısına sahiptir, Version 3.8.7 kullanılmaktadır.
 Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. ©2000 - 2020
vBulletin Support by Mesut DOĞAN Dövme Tattoo Dövme modelleri Tattoo

 


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0