Geri git   Dream Tattoo Forum > Tattoo Forum > Dövme Sildirme Hakkındaki Sorularınız

Konu Kapatılmıştır
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 12-02-2011, 02:29 PM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart lazerle dövme sildirme silme izlemi ile ilgili sorular ve cevapları

öncelikle dream tattoo olarak dövme silmiyoruz fiat sormayın...


Lazerle Dövme Silme
Lazerle dövme silme nasıl çalışır?
Lazer ışığı= Koyu renkli bir kıyafetle güneş ışığı altında fazla beklerseniz kıyafetinizin ve derinizin ısındığını fark edersiniz. Çünkü koyu renkli boyalar ışığı emerler ve ısıya dönüştürürler. Lazer de benzer bir prensip ile çalışır. Koyu renkli boyalı maddeler ışığı emerek ısı, ses veya buharlaşma şeklinde doku yanıtına neden olurlar.
Dövmeleri yok etmek amacıyla kullanılan lazer ışınları deri yüzeyine zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ışığa dönüştürür.
Bu sayede deri içindeki büyük parçalar halinde bulunan pigment açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrılmış dövme boyasını daha kolay emer ve yok eder.
Her dövme yok edilebilir mi?

Genellikle evet ama her zaman değil. Günümüzde dövme silme lazerleri çok ileri tekneloji ile üretilmektedir. Bir çok ana rengi lazerle silmek mümkün olmakla birlikte mor, pembe, sarı renklerin bazı tonları ten rengi ve beyaz renkli dövmeler maalesef lazer ile silinememektedir. Bu nedenle ileride dövme sildirmeyi düşünenlerin lazerle çıkması zor ve/veya imkansız olan renkleri kullandırmamalarını öneririz.
Dövmelerin lazerle silinmesi kaç seans gerektirir?

Dövmelerin lazerle silinmesinde seans sayısını kullanılan boya, uygulanan teknik, kullanılan boya miktarı ve kullanılan lazer türü belirler. Dövme silme seans sayısı 5-15 seans aralığıdır.
Dövme silme seans aralıkları ne kadardır?

Dövme silmede seans aralıkları 6-8 haftadır.

Dövme silmede seans aralıkları kısaltılamaz mı?

Dövme silme tedavisinde deri yüzeyinde oluşan kabuklanma 3-4 gün içinde düzelir. Deri yüzeyinin normalleşmesine rağmen deri altında tetiklenmiş olan boyanın vücuttan uzaklaştırma işlemi devam eder. Bu nedenle vücuttan uzaklaştırılan maddelerin mümkün olduğu kadar fazla uzaklaştırılması ve deri destek dokusunun normalleşmesini beklemek gerekir. Dövme silmede ikinci veya daha ileri seanslar da en erken 6- 8 hafta sonra alınır. Bazen aranın daha fazla uzatılması da istenebilir. Ancak daha sık tedavi seansına girmek isterseniz daha sık aralıklarla seanslara alınabilirsiniz.

Lazerle dövme silmede bazı vakalarda işlemden sonra bir değişim gözlenmemesinin sebebi nedir?

Bu durum tamamen normaldir. Dövme silmede lazer tedavisine alınan yanıt kullanılan boyaya, tekniğe ve vücudun lazerle yapılan işleme verdiği tepkiye bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
Tedaviden sonra ne yapmalıyım?

• Tedavi alanına düzenli aralıklarla buz kompleksi yapın.
• Tedavi alanını mümkün olduğunca yukarıda istirahat halinde tutun.
• Doktorunuzun önerdiği kremi tedavi alanına uygulayın.
• 2 gün sıcak su, sauna, buhar banyosu gibi uygulamalardan uzak durun.
• Deride kabuklanma varsa kabuklanma düzelinceye kadar havuza veya denize girmeyin.
• Tedavi sonrasında yukarıdaki kurallara uyulduğu halde gelişen kızarıklık, ağrılı şişlik, zonklama gibi bir yakınma olursa en kısa sürede doktorunuzla irtibat kurun.
Lazerle dövme silme tedavisi sonrasında herhangi bir kısıtlama var mı?

Dövmelerin lazerle silme tedavisi sonrasında 3-4 gün içinde bir kabuklanma, kızarıklık olacaktır. Bu süreçte havuza, denize girmek sakıncalıdır. Yaranın uygun bir temizleyici ile temizlenmesi 2-3 gün pansuman ile dış ortamdan korunması uygun olur. Güneşlenme sakıncalıdır.
Dövmenin kısmi olarak çıkarılması mümkün müdür?

Evet mümkündür. Dövmenin içindeki bir yazı veya desenin yok edilmesi işlemlerini yapabilecek incelikte lazerler ve teknikler kullanılmaktadır.
Kalıcı makyajları dövme lazeri ile çıkarmak mümkün mü?

Bazı kalıcı makyaj boyaları metalik alt yapıya sahiptir. Bu metalik ürünlerle lazer ışığı karşılaştığında koyu hatta siyah renge dönebilir bu durumda tedavisi çok daha zor bir durum oluşabilir. Bu siyahlık çoğu zaman dövme tedavi lazerlerine yanıt vermez ancak lazer peelingle çıkarılabilir.Bu işlemin lekelenme, keloid, skar gelişimi gibi riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle ten rengi, kırmızı, karışık renklerle elde edilmiş kalıcı makyaj boyalarının lazerle tedavisi sınırlıdır.
Lazerle dövme silme deride iz bırakır mı?

Lazerle dövme silme tedavilerinin büyük çoğunluğunda kalıcı bir lekelenme veya iz gelişmemektedir. Fakat her tıbbi işlem beraberinde belli riskleri getirir. Deri de diğer organlarda olduğu gibi sorun yaşayabilecek bir yapıya sahiptir. Eğer vakanın geçmişte keloid, hipertrofik skar gibi tıbbi geçmişi varsa bu tür vakalarda sorun gelişme riski artmaktadır. Uygulama öncesi ve sonrası uymanız gereken kurallara uyduğunuz takdirde genellikle sorun yaşamadan dövmenizi silmek mümkün olmaktadır.
Lazerle dövme silme ağrılı bir işlem midir?

Ağrı duyumsaması kişiye özeldir. Aynı uygulamada hissedilecek ağrı hissi vakadan vakaya değişmektedir. Genelde dövme silme işleminde çok düşük bir ağrı oluşmaktadır.  Fakat bu ağrı hissini azaltmak için anestezik kremle uyuşturmak ve işlem sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya yardımcı olunur.

İşlemden once nasıl bir hazırlık gerekli?

• Tedavi alanının güneşten korunması gereklidir.
• Tedaviden 2 hafta kadar önce tedavi alanını güneşten koruyun
• Tedaviden 1 gün önce ve tedavi günü aspirin, kan sulandırabilen diğer ağrı kesiciler ve ilaçlar alınmamalıdır.
• Demir ilacı kullanılıyorsa tedaviden 1 hafta önce kesilmelidir.
• Tedaviden 30-45 dk. önce doktorunuzun önereceği anestetik krem tedavi alanına sürülmeli ve streç film ile sarılmalıdır.
Tattoo deri altına işlendiğinden kendiliğinden kaybolması oldukça zaman alır. Bir özenti ve istek ile yaptırılan dövmelerden zamanla sıkılınabilir, ya da sosyal baskı nedeniyle tattoodan kurtulmak istenebilir. Kalıcı Dövme çıkarma (silme) süreci yaptırma sürecinden çok daha fazla sabır, acı ve zaman gerektiren bir durum olabilir. -Lazer yardımı ile dövme silme; son yıllarda dövme silme işlemlerinde en çok kullanılan yöntemdir. Lazer ile cilt altında bulunan dövmelerin özel olarak yok edilmesi yöntemidir. BU yöntem diğer yöntemlere nazaran daha etkili ve daha kısa bir yöntemdir.
Dövme Silme Uygulaması Nasıl Uygulanır?
Dövmenizi sildirmeye karar verdiğinizde; tıpkı yaptırdığınız yer gibi dövmeyi sildireceğiniz uygun bir klinik arayın. Lazerli dövme silme işlemi öncesinde doktor tarafından bir takım testlere tabii tutulur. Tattoonun ne zaman yapıldığı, kullanılan boya, dövmenin nerede olduğu ve dövmenin yapısı incelenir.

İnceleme sonunda lazer yönteminin uygun olup olmadığına karar verilir. Lazerli dövme silme işlemlerinde, dövmenin profesyonel kişiler tarafından yapılmış olması, birim alanda daha az boya kullanılmış olması, doğal boyaların kullanılmış olması, tek renk ve çizgiler ile yapılmış olması başarısı açısından önem taşır.
Lazer ile dövme silme işleminde kullanılan lazerler de oldukça önemlidir
.
Bu Lazerler Sadece dövme silme işlemi için üretilmiş olmalı ve FDA belgeli olmalıdır.
Dünyada lazerli dövme silme uygulamalarında genelde Q Switched, ND:Yag-Ktp tipi lazerler kullanılmaktadır. Bunlar çok hızlı çalışırlar, nano saniyede birden çok atış yapabilirler. Lazerli dövme silme işleminde; vücutta oluşan dövme figürü hedeftir. Dövmenin bu boyası üzerine lazer ışık enerjisi gönderilerek, dövme boyalarının bu ışınları absorbe eder ve ışık enerjisini ısıya dönüştürür. Ortaya çıkan ısı enerjisi boyaları parçalayarak daha küçük boyutlara getirir. Boyanın boyutlarındaki bu küçülme dövmenin bütününde solmaya sebep olur. Zaman geçtikçe küçük parçalara ayrılan tattoo boyaları vücut tarafından atılır. Dövmenin tamamen kaybolması vücudun bu boyaları atmasıyla orantılıdır. Bu sürede yaklaşık iki ya da üç ay sürer.
Dövme Silme İşlemi İçin Ne Kadar Seans Gereklidir?
Lazerli dövme silme uygulaması dövmenin yoğunluğuna, yapısına, yapılma tekniğine, rengine, kullanılan boyanın içeriğine ve yapan kişinin ustalığına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yani profesyonel bir kişi tarafından yapılmış, normal yoğunluklu, tek renk ve düz çizgiler ile oluşturulmuş bir dövmenin lazer ile silinmesi TATTOO ÇIKARMAYA ÖZEL LAZER CİHAZLARI İLE yaklaşık 2 seans ile 4 seans aralığında değişir. İki seans arasında da en az üç veya dört hafta olmalıdır.

Dövme Çıkarma işleminde Bir Seans Ne Kadar Sürer?
Yukarıda saydığımız dövmenin yapısal özelliklerine bağlı olarak seans süresi değişiklik gösterir. Tek seansta lazer uygulama süresi maksimum 30 dakika olmaktadır.

Dövme Silme Fiyatları Nasıldır?
Lazer ile dövme silme ücret tarifesi seans başına alınır. Yine seans fiyatları dövmeye göre değişiklik gösterir.

Dövme Silme Kimlere Uygulanır, Kimlere Uygulanamaz?
Lazerli dövme silme işleminin yaş sınırı 12′dir. 12 yaşını doldurmuş olanlara uygulanabilir. Fakat uygulanacak kişinin kalp, şeker hastalığı, dövmenin bulunduğu bölgede herhangi bir cilt rahatsızlığının olmaması, epilepsi hastalığının olmaması ve gebe olmaması gerekir. Bunların dışından 12 yaşından büyük herkes lazerle dövme sildirebilir.

Dövme Silme İşleminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Lazer ile silme işlemi öncesinde en az ik hafta güneşlenilmemeli, solaryuma girilmemeli ve bronzlaşılmamalıdır. Sildireceğiniz dövmenin yapısı doktor tarafından analiz edilir. Gerek görülürse test seansı yapılır.

Tattoo Silme İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
Lazerli tattoo silme işlemi uygulamasından hemen sonra rutin işlerinizi yapabilirsiniz. Fakat silme işleminin başarısını arttırması için bazı önlemler alınması gerekir nelerdir bu önlemler? Dövme silme seansı biter bitmez bölge kapatılır ve en az 24 saat su ve güneş ile temas etmemesi gerekir. Bundan sonra en az bir hafta birebir güneş ışığından kaçınılması gerekir. Her gün dövmenin bulunduğu yere nemlendirici krem sürülür. Kabuklanma görülebilir. Kapuklar kesinlikle koparılmamalıdır. En az bir ay süresinde uygulama yapılan yere başka işlem yaptırılmamalıdır.

Lazerli dövme silme işleminden sonra hasta günlük rutin işlerine dönebilir. Dövme silme işleminin yapıldığı bölgede hafif yanma, kabarıklık ve cilt tahrişi olabilir ama bunlar
Dövme Silme Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır? Varsa Nelerdir?
TATTOO çıkarma işleminde kullanılan lazer yalnız tattoo çıkarmak için imal edilmişse, işlem sonrasında KESİNLİKLE CİLTTE İZ VEYA NEBDE DOKUSU OLUŞMAZ. Bazı durumlarda da kabuk oluşumu ve kaşıntı olabilir. Bunların olması normaldir. Bunların dışında herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır. Başarı oranı %98-100′ dür.

Sonuç olarak; dövme yaptırmaya karar verirken çok düşünülmeli yaptırılacak bölge çok iyi düşünülerek seçilmeli hepsinden önemlisi dövme yaptırılacak kişiler iyi seçilmeli profesyonel kişilere yaptırılmalıdır. Dövme sildirmeye karar verdiğiniz de sildireceğiniz yeri çok iyi seçmelisiniz.
__________________
Dream Tattoo & Piercing
sorularınız için
0216 347 59 53 -0532 417 17 89
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
WEZ Format. Şuan Saat: 12:03 PM.
Bu sistem vBulletin™ alt yapısına sahiptir, Version 3.8.7 kullanılmaktadır.
 Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. ©2000 - 2019
vBulletin Support by Mesut DOĞAN Dövme Tattoo Dövme modelleri Tattoo

 


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0