Alt 06-01-2008, 05:46 PM
flame Offline
Junior Member

Standart yaş sınırı ...

slm iyi çalışmalar dövme yaptırabilmek için yaş sınırı nedir ??
Alt 06-09-2008, 09:09 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator

spider - MSN üzeri Mesaj gönder

ailenin izni olursa sorun yok
ama aile izni yoksa +18 olmak zorunda
Alt 06-12-2008, 09:21 AM
Opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Opeth Offline
Junior Member

bence aile izni olsa bile iyice karar vermeden yaptırılmamalı. Sonuçta tüm ömrün boyunca üstünde taşıyacaksın ve en az 18 yaşına kadar sağlıklı bi karar verilebileceğini sanmıyorum
Alt 07-26-2008, 07:41 PM
jr.jordan Offline
Junior Member

bi ömür işte sorun bu zaten ama benm duyduma göre bide 1-2-3 yılık yani uzun süreli kalıcı dövme varmış bu süre sonunda deriden kendilince hint kınası gibi silinip akıp gidyomuş ne kadar doğru tartışılır..
Alt 07-27-2008, 08:29 AM
spider Offline
adminitrator

1-3-5 yıllık dövme yok arkadaşlar olsa biz yaparız zaten bunlar şehir efsaneleridir
Alt 07-29-2008, 02:18 PM
H4ngmaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
H4ngmaN Offline
Junior Member

benim yaşım 15 ailem sorun çıakrtmadı yaptırdım
Alt 11-06-2008, 09:57 PM
evanescenseangel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Junior Member

evanescenseangel - MSN üzeri Mesaj gönder

anammm cocuksunn dahaaD: o yasta tabıı anlayamazsın bence tum gerceklerı..ıns ılerde pısman olmazsın ve hep mutlu olursun
Alt 11-07-2008, 08:40 AM
froycyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
froycyy Offline
Member

ben şey sorucam kadıköy şubesinde dövmeleri umut kıran mı yapıyor???
Alt 11-08-2008, 08:42 AM
spider Offline
adminitrator

ewet
..............
Alt 11-27-2008, 04:17 PM
miraz_62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
miraz_62 Offline
Junior Member

yaşın küçükse yaptırma biraz sabret ilerde bi gün engellerin kalkışı kesinleşince yine yaptır
Alt 12-05-2008, 02:18 PM
gitarist_1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gitarist_1907 Offline
Junior Member

arkadaşlar çok saoln aynı srn bndede wrdı bnde 15 yaşndaym we uzun zmndır döwme yaptırmayı düşünüodm ve galiba 18 olnca yptrcm ama yinede düşüncenz nedir yani özellikle "H4ngmaN" adlı üye gbilerine soruorm bi srn olr mu şimdi yaptrsam yoqsa bekqlemeli miyim??
Alt 02-27-2009, 04:56 PM
HeusHa_xX Offline
Junior Member

Alıntı:
evanescenseangel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
anammm cocuksunn dahaaD: o yasta tabıı anlayamazsın bence tum gerceklerı..ıns ılerde pısman olmazsın ve hep mutlu olursun

Çocuk?
Kusura bakmayın konuya böyLe daLdım gib ama bende 15 yaşında biriyim ve bende dövme yaptırıcam şahsen..
Bunun çocuklukla veya büyükLükLe aLakası yok..
AiLemden de iznim ar..Yazın yaptırıyorum %90 ihtimaLLe.
Fakat bu çocuk oLduğum anlamına mı geLiyor?!
Aşağılama anLamı var..Burda kusura bakma ama kimseyi aşağılamaya hakkın YOK !!

Benim bi sorum olucak yine yaşLa iLgiLi.
18 sınır dedik ebeveyn izni oLmadan peki
Ebeveynden onaylı bi kağıt getirebiLirmiyiz peki?
Yani illa şahsın kendisi mi geLmek zorunda?
Alt 02-28-2009, 07:04 AM
spider Offline
adminitrator

şahsen kendisi gelemek zorunda
yada telefon ile konuşmamaız gerekli çünkü bazı kötü niyetli kişiler ailelerinin yerine kendileri imza atıyorlar.. yemezzlerrr)
Alt 03-31-2009, 04:23 PM
Owen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Owen Offline
Senior Member

Owen - AİM üzeri Mesaj gönder

Evet ben öle Piercing yaptırmıştım
Alt 05-23-2009, 06:06 PM
turhan2323 Offline
Junior Member

slm millet bn 13 yaşındayım ama herhangi bir acı olr die çoq korkuorm.
Alt 07-07-2009, 04:52 PM
Owen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Owen Offline
Senior Member

Owen - AİM üzeri Mesaj gönder

bnce 18 yaş altı dövme yaptırılmamalı ztn.. daha bilinç tam oturmuo..Bütün hayatın boyunca taşıyacaın bişeyi bilinçli bi şekilde seçmek en dorusu bnce..

Tabi sildirebilirsiniz ama izi kalıomuş snrm biraz oda ayrı iş..
Stretched ears (1/2" or 0000g or 12.710mm or whatever),
Religion free.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Alt 08-12-2009, 05:24 PM
gizem87 Offline
Junior Member

Unhappy YARDIMMM ACİLLLLLLL!!!!!!OFFFFFF!!! dudak piercingi

ARKADAşlar benm acil yardıma ihtiyacım var artık canım çok sıkılıyo! çekip çıkarcam şu ağzımdaki piercingi
2 ay önce dudağımı deldirdim. ilk başta baya şişti. sonra şişten dolayı dudağımın içinde iz kaldı. ve bu aralarda dudağım değil deldirdiğim yerde çok iğrenç bir şişlik var. piercing yaptırdığım yere gittiğimde silikon piercingle herşeyin hallolacağı söylendi ve değiştirdim. ama pek DE inanamadım:S çıkarmakta istemiyorum ama bu benm için eziyete döönüştü!
ARANIZDA BÖYLE Bİ DURUMLA KARŞILAŞAN ARKADAŞ VARMI. BAŞIMA GELENLER NORMALMİ? YOKSA BENM VÜCUDUM BU PİERCİNGİ KABUL ETMİYORMU?
cevap verirseniz gerçkten çok sevinir artık biraz olsun rahatlarım şimdiden teşekkürler
Alt 08-12-2009, 05:25 PM
gizem87 Offline
Junior Member

bu arada kusura bakmayın cevap kısmına girmiş notum:S
Alt 08-29-2009, 08:41 PM
H4ngmaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
H4ngmaN Offline
Junior Member

Ben en son bi sene önce girdim bu 4 ve ya 5.girişim siteye benim yazdıklarıma yorum yapanlara cevabım var .

evanescenseangel sağolasın hep mutlu olcam kafana takma sen çocuk derkende kararımı kendim verdim gerisi bana kalmış yinede eyvallah.

gitarist_1907 ailenle bi sorunun yoksa kararına güveniyosan yaptır derim ben hiç bir zaman pişman olmayacağım bi dövme yaptırdım.

darısı kalanların başına .. Selametle ..
Alt 09-03-2009, 03:17 PM
Junior Member

18 (hatta mümkünse 20) yaşından evvel vücutta kalıcı iz bırakacak herhangi bir şey yaptırılması taraftarı değilim.

Neden? Bizim de dövme yaptırmaya hakkımız var vs. diyebilirsiniz lakin bu yaşlarda veya bu yaşlardan önce kişiliğiniz tam olarak oturmadığı için (istisnalar kaideyi bozmaz) ve çevrenizdeki kişi ve olaylardan gereğinden fazla etkilenebildiğiniz için o yaşlarda geleceğinizi etkileyen bir karar vermeniz uygun değildir. Örnek veriyorum lisede bir sanatçıya veya bir gruba hayran olabilirsiniz, her şarkısını ezbere bilir, onun en büyük hayranı olduğunuzu iddia edebilirsiniz lakin yaşınız 20-25 lere geldiği zaman o kişi veya grup size hiç bir şey ifade etmeyebilir. Aynı bu şekilde vücudunuza çok o yaşlarda çok sevdiğiniz bir şeyin dövmesini yapıp da çok değil 2-3 sene sonra pişman olabilirsiniz.

Şöyle de bir durum var ki, 15-20 (12-20 de olabilir) arasında genelde gençler her şeyin en iyisini kendilerinin bildiği gibi bir yanılgı içerisinde olurlar. Onlar için bir nevi aydınlanma dönemi gibi bir şeydir bu dönem. Kimsenin tavsiyelerine kulak asmazlar, her söz bir kulaklarından girip diğerinden çıkar. Bu herkeste böyle olmayabilir lakin büyük bir çoğunluğun durumu bundan ibaret. Anneniz onu yapma der, inadına yaparsınız. Babanız bir şeyi onaylamaz, onun dünyanın en kötü ve anlayışsız babası olduğunu düşünürsünüz. Halbu ki onlar da bir zamanlar sizin yaşınızdaydı ve sizin neler hissettiğinizi (hepsi olmasa da) anlayabiliyorlar az çok. Şöyle de özlü bir söz var (galiba bir filmden, yaşlı biri genç birine söylüyor tahmin edebileceğiniz üzere) "I know how it is to be young, but you don't know how it is to be old."

Uzun lafın kısası, bu kadar hassas ve değişken bir yapınız varken sonuçları bütün hayatınızı etkileyecek ve değiştiremeyeceğiniz kararlar vermekten kaçının. Tabi ki heves ediyorsunuzdur, biz de ettik. Lakin bir gün farklı, öteki gün farklı düşündüğünüz ve neredeyse çevrenizdeki her şeyin sizi etkileyebildiği bir dönemde böyle bir karar vermeyin.

Ayrıca bence de 15 yaşındaki birisi "genç"ten ziyade "çocuk"tur. Ve "çocuk" kelimesi hiçbir zaman hakaret olarak kullanılmamıştır, kullanılamaz da. Çocuk olmak ne zaman kötü bir şey oldu da kendinize çocuk denildiğinde bu kadar sinirleniyorsunuz?

Saygılar, sevgiler.
Alt 10-02-2009, 10:41 AM
spider Offline
adminitrator

tebrık edıyorum kurabıye canavarı gereken herseyı yazıp genclerı bılınclendırmeye calısmıssın.. tesekkurler
Alt 02-13-2011, 02:22 AM
devıls Offline
Junior Member

mrb ben 15 yaşındayım ailemın ıznı var yaptırmak içinde karalıyım pişman olcagımı bilsem yaptırmam zaten
Alt 02-13-2011, 02:29 AM
devıls Offline
Junior Member

kurabiye canavarı su konuda haklı cocuk olmak hakaret olamaz ama bizim ülkemızde nedense daha cabuk buyume ıstegı war özenme we bı cok etkende buna sebebdir bence akıllı ve mantıklı bı ınsan kendıne güveni olmalı ve kendını kabullenmelidir
Alt 08-07-2011, 01:56 PM
c-mert Offline
Junior Member

Merhaba abilerim, ablalarım.

Ben 15 yaşındayım. Birçok konuda büyüklerin dediğine katılıyorum. Ancak kendime güvenimle yaptırmak istiyorum. Ailemdende izni koparıp yaptırmaktır planım.

Merak ettiğim şu ki, dövme 15 yaşındaki birinin dayanabileceği acı verir mi? Dayanabilir miyim? Sadece buna göre yaptırmak planımdır.

Sizden ricam lütfen en kısa sürede cevap veriniz...
Alt 09-01-2011, 06:28 PM
emokied Offline
Junior Member

Standart Dovme Yas Siniri

Arkadaslar ve Dream Tattoo Yetkilileri,
Sizlere bir sorum olacak. Hepiniz erken yaptirmanin sonradan pisman olunacagi konusuna deginmissiniz ancak benim merakim daha cok saglik sorunlari uzerinedir. Ben 19 yasindayim ve dovme yaptirmayi uzun suredir istiyorum. Ancak 20 yasin altina onerilmedigi soyleniyor. Acaba bu sonradan pisman olunacagini dusundugunuz icin midir yoksa dogacak saglik sorunlarindan dolayi midir? Saglik sorunlarindan kastim ortalikta dolasan dedikodulardir. Ornegin vucut buyuyunce, kas yapinca, veya kaslar inince dovmenin bozulmasi gibi bir sey soz konusu mudur? Mesela ben ust kolumun yani bicepslerin oldugu bolgenin ic tarafini dusunuyorum. Bu konuda herhangi bir dovme bozulmasi ileride meydana gelir mi?

Tecrubelilerin cevaplarini bekliyorum.,

Tesekkurler
Alt 09-07-2011, 03:10 PM
yunus_135 Offline
Junior Member

ben ailemden onayı aldım ve 16 yaşındayım 58 kiloyum 1.72 boyundayım tek korkum dövmenin ilerde çamur gibi olması bi şimdiden yaptırsam bi problem olur mu bi insan figürü yaptırsam ilerde bozulur mu ve bozulursa düzeltme şansım var mı
Alt 09-08-2011, 09:33 AM
Smile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Smile Offline
Junior Member

Smile - MSN üzeri Mesaj gönder

Doğru kararlar almak açısında ailenizin onayı şart bazen yaş problemi olmayan insanlar bile doğru kararlar alamayabiliyor bunuda unutmamak lazım.

Hayatımızda olabilecek değişiklikleri düşünüp değişmesi zor kararlar almak en mantıklısı.
Alt 03-01-2012, 06:21 PM
hlyk Offline
Junior Member

Mrb ben 15 yasindayim piercing ve dovme yaptirmak istiyorum annem de burnunu deldirip dovme yaptrmak istiyo ben ise kasimi deldirip dovme yaptirmak istiyorum ailem izin veriyo ama korkuyorum kartalda oturuyorum kadikoye gelip yaptirmak istiyoruz ama fiyatlarla bilgi verebilir misiniz ben dovmeyi kolumun iç tarafina boydan yildiz sekilleriyle yaptırmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim
Alt 05-24-2012, 03:38 PM
raki487487 Offline
Junior Member

Ben 16 yaşındayım döme yaptırmak istıyorum ama vucudumun gelışmsı uzerıne duşuncelerımde değişiyor bu nedenle hem fikir olarak sorunum yok ama vucudum gelıştıkce yapına dövme dagılırmı ? dağilmassa yaptıracam ama dağilır gıbı bı secenek varsa 18 19 yaşımdan sonra yaptırmayı duşunuyorum
Alt 05-24-2012, 03:50 PM
Smile Offline
Junior Member

Alıntı:
hlyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mrb ben 15 yasindayim piercing ve dovme yaptirmak istiyorum annem de burnunu deldirip dovme yaptrmak istiyo ben ise kasimi deldirip dovme yaptirmak istiyorum ailem izin veriyo ama korkuyorum kartalda oturuyorum kadikoye gelip yaptirmak istiyoruz ama fiyatlarla bilgi verebilir misiniz ben dovmeyi kolumun iç tarafina boydan yildiz sekilleriyle yaptırmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim
korkucak hiçbirşey yok

Dövme modeline göre değişir.

Piercing ise Delim + Titanyum piercing olarak 55 TL den başlıyor. Delim ücreti 25 TL. üzerine seçeceğiniz piercing.
Alt 05-24-2012, 03:53 PM
Smile Offline
Junior Member

Alıntı:
raki487487 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben 16 yaşındayım döme yaptırmak istıyorum ama vucudumun gelışmsı uzerıne duşuncelerımde değişiyor bu nedenle hem fikir olarak sorunum yok ama vucudum gelıştıkce yapına dövme dagılırmı ? dağilmassa yaptıracam ama dağilır gıbı bı secenek varsa 18 19 yaşımdan sonra yaptırmayı duşunuyorum
Vücunun değişmesi ve kafa yapının değişmesi kadar önemli hayat bizi nasıl yönlendirir tahmin edemiyoruz evet vücudunda değişiklikler olucak bu belki dövmeni çok fazla etkilemez ama vücut yapın değişir en sağlıklısı 18 yaşından sonra yaptırman.
Alt 10-16-2012, 04:36 PM
flame Offline
Junior Member

Merhaba arkadaşlar bu konuyu 4.5 yıl önce ben açmıştım. Ve gelecek hafta 19. yaşım bitecek. Ancak hala dövme yaptırmadım ve hala düşünüyorum. Bu konu ya cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Alt 03-09-2013, 11:56 AM
Ali Can YILMAZ Offline
Junior Member

Exclamation Lütfen Cevapları E-Postama Yollayın

Ya ben 13 yaşındayım geçici dövme yaptırmak istiyorum ama malzemelerini nerede bulabilirim ? Ben kendime yaptırmak istiyorum olmasada malzemeleri alıp bir dövmecide yaptıracağım hiç yoktansa çok pahalı olmaz. Benim sorum dövmeler alerjik olup olmaması. Alerjimin olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ? Benim arkadaşım yaptırmıştı (geçici dövme ) kolu kabardı peki bendede olabilirmi açıkçası isim yazdırcam güvenilir yer nerde bulabilirim malzemeleri tevmin edeceğim lütfen e postama ileti yolarmısınız ?
Alt 03-09-2013, 12:09 PM
Ali Can YILMAZ Offline
Junior Member

kurabiye canavarı sana katılıyorum ama geçici dövmede sorun olmaz ki sadece uzun yıllar kalmasını istemiyorum 3 yada 4 ay kalması yeter isim yazdırcam annemde izin verirse oldu bu iş bn araştırmalara başladım zaten ama hint kınasını nerden temini olduğunu bilmiyoru bu benim için büyük bir sorun işte kendim yaparım yada dövmecide yaptırırım hiç yoktansa ucuz yollu olmuş olur.

Seçenekler
Stil