Alt 09-04-2007, 12:09 PM
MeRciLesS Offline
Junior Member

Angry Günahmı?

Arkadaslar Ben Dovme Yaptırmayı Dusunuyorum Ama Cevremdekıler Gunah Falan Felan Dıyorlar Kafamı Karıstırıyorlar.Bıde Hep Cunıp Kalıyormusuz Bu Dogrumu.

Sızce Ne Yapmalıyım. Gunahmı Deılmi?
Alt 09-04-2007, 03:00 PM
mimi Offline
Junior Member

doğru
Alt 09-08-2007, 08:07 PM
madlinetattoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
madlinetattoo Offline
Junior Member

sende öyle bır cewre warken yaptırma daha ıyı
Alt 09-28-2007, 10:36 AM
Burci Offline
Junior Member

aynennnn
Alt 10-11-2007, 08:35 AM
gundelfingen Offline
Junior Member

ehehe pek hoş karşılanmaz sanırım çevrende
Alt 10-13-2007, 11:05 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator

spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart kimseyi takmam

insanın vucudu kendisine aittir.çevre baskısı yüzünden yapsammı yaptırmasammı diye düşünüyosan hiç yaptırmayı bile düşünme dövmeli insanların abdesti tutar bence çünkü derinin üstüne değil altına yapılıyor..dövme olan yer terliyorsa su çıkıyor demektir su çıkan yere suda girer bana göre oje ve kına dövme abdest tutmaz
Alt 10-24-2007, 12:45 PM
LeManiac Offline
Junior Member

Thumbs up

arkadaşlar bende ilk başlarda günah sanıyordum gusül abdesti falan geçmior sanıyordum ama araştırdım ve bir çok kişiye sordum dövme derinin üstüne yapılmadığı için günah degil zaten gusül abtesinin geçmesi için suyun deriye değmesi lazım içeriye değilki onun için düşünmenize gerek yok eğer askere gitmemiş iseniz sadece askerlikten korkun oda psikopat bir komutana denk gelirseniz diye
Alt 10-25-2007, 09:35 AM
shekinah Offline
Junior Member

şimdi mantıklı düşünelim, bir şeyi boyamaya çalışalım neyi boyayabiliriz ? var olan bir şeyi, yani boşluğu boyayabilirmiyiz? hayır boyayamayız. abdest geçirmiyor derken aynı zamanda tenin gözeneklerini kapatıldığını ve suyun girmediği söylenir. deliği nasıl kapatabilirsin ki çimento değil ki bu ya da katılaşıp kütle oluşturan bir şey de değil. Dövmenin günah oluşu abdestten dolayı değildir ayrıca insanlar kafalarından hurafe uydurmaya bayılır. Allah der ki "Sana verdiğim bu benedn sana emanettir, ona bir zarar gelecekse onu ben yapabilirim sen değil. Ve bir gün hesaplaşma gerçekleştiğinde bütün uzuvlarından hesap soracağım onlara ne kadar iyi davrandığına dair" yani vücudumuza acı çektiriyor olmamız aslında günah olan. Ona gelene kadar bu yüzyılda vücudumuza keşke sadece dövme yaptırarak acı veriyor olsak. Sigara içmek de günah mantığa göre ama o çok bilenler günah içme demiyor. Kendine ciğerine ve uzuvlarına bile bile zarar veriyorsun onlara acı çektiriyorsun. Deli gibi çalışma var malum teknoloji çağı, o gözlerimizin çektiğin kim çekiyor ki sabahtan akşama kadar pür dikkat ekran başında bu da bir acı değil mi, ki gözlerimize her zaman güzel şeyler göstermeliyiz ve feraha bakmalıyız ki içimiz de güzel olsun. Hurafelerle hareket etmeyin arkadaşlar. Ve bir deniliyorsa oturun onu araştırın derim. Dövmenin günahına kadar hayatımızda neler var neler...
Alt 11-06-2007, 02:47 AM
underground - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
underground Offline
Junior Member

bence sen dovme yaptırma sen boyle dusunerek bastan kaybetmıssın
Alt 11-06-2007, 02:50 AM
underground - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
underground Offline
Junior Member

Alıntı:
underground Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bence sen dovme yaptırma sen boyle dusunerek bastan kaybetmıssın
ya ben ıkıncı mesajımı gecekten saka olarak deyılde cıttı cıttı cevre ıle bu ısler asla olmaz arkadasım.sen gonlunden gecen gıbı davran mıllet sana bu dovme yaptırmıs bunu lanetlıyelım dıyemezler
dını konuda ıse sen abdest alırken organlarını yıkama geregı duyuyormusun hyr cunkı onlar derımızın altında burda da boya derının sadece 1mm altına ıslenıyor yanı korka temız gıdeceksın obur tarafa bu kadar emınım cunkı arastırdım :P
haydar dumene bıle sorudm heheee
Alt 05-07-2008, 08:56 AM
kedi Offline
Junior Member

shekinah çok net açıklamış. katılıyorum... dövme yaptırmayıp ne bok yiyenler var onlarınki günah diil d benimki mi günah 3din üstünden bakarsak?!hatta onlar da dövme yaptırsın bence belki o zaman kendilerini tanımayı başarabilirler ve hurafeleri bırakırlar

ama sen yaptırsan mı yaptırmasan mı diye soruyorsan daha kendine değil başkalarına o zaman yaptırma arkadaşım!
Alt 05-19-2008, 05:31 PM
feel tattoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
feel tattoo Offline
Junior Member

way onur abide (madline tattoo)mesaj atmış banada diolar sallaa kafana koyduysan yaptır arada bi cenabet falan diolar ama dayak yiyince bişi diomiolar abi dışında:d
Alt 05-20-2008, 12:12 AM
zero Offline
Junior Member

Alıntı:
spider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
insanın vucudu kendisine aittir.çevre baskısı yüzünden yapsammı yaptırmasammı diye düşünüyosan hiç yaptırmayı bile düşünme dövmeli insanların abdesti tutar bence çünkü derinin üstüne değil altına yapılıyor..dövme olan yer terliyorsa su çıkıyor demektir su çıkan yere suda girer bana göre oje ve kına dövme abdest tutmaz
+10.0000 açıklama yapılmış, üstüne konuşma gereği bile yok bence.
Alt 05-28-2008, 02:30 PM
utqq Offline
Junior Member

''Dövmenin abdest tutup tutmaması ile bir ilgisi yok..Günah yanı ise Yaratan'ın bize verdiği vicudu beğenmeyip değiştirmek yani dine göre tanrıya saygısızlık..Dövme yaptrmak estetik yaptrmak diş yaptrmak( görünüm itibarıyle örn: ayrık dişleri yaptrmak gbi) aynı kefeye girer...'' Diyanet işleri bakanlığı sıkça sorulan sorular sözcüsü....
Alt 06-05-2008, 04:39 AM
morello7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
morello7 Offline
Junior Member

inandığınız her neyse o dinin kitabını okuyun... kitapta yazıyorsa günah diye günahtır, yazmıyorsa değildir... ali dedi veli dedi günahmış diye bişi yok onlar kimkide senin yaratıcınla arana giriolar + gercekten arkadaslarada katılıyorum boyle bi cevren varsa kesinlikle yaptırma cünkü anlaşılan o ki cevreni baya kafaya takıyorsun... takmasan günahlığını kendin sorgulardın, bana boyle solediler diye yazmazdın buraya... bunu yaptırıcaksan cok iyi düşün derim!!!
Alt 08-01-2008, 10:56 AM
KRATOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KRATOS Offline
Member

KRATOS - MSN üzeri Mesaj gönder KRATOS - YAHOO üzeri Mesaj gönder

şaka gibi...
Alt 08-12-2008, 03:34 PM
gerktoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gerktoo Offline
Junior Member

cunipler nasiliz bugun
Alt 12-01-2008, 04:09 PM
ozvela Offline
Junior Member

bende yaptıracaım ama ailem izin vermio üniversitreye gideyim kimse tutamaz
Alt 03-30-2009, 09:18 AM
Tolga Yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tolga Yaşar Offline
Junior Member

Eylülden beri dövme araştırması yapıyordum ve çevremdekilerin istikrarsız konuşmaları sonucunda dayanamayıp bu cenabetlik olayını diyanete telefon açıp sordum. Emekli bir din öğretmeni ile konuşmamda geçen kelimeler aynen şunlardır "hocam, dövme yapıldığında abdest alabilir miyiz. ? Evet, alabilirsin. Dövme deri altına yapılır abdestte ise su derinin üstüne temas etse kafidir. Günahına gelince, sigara ile aynı günahta. kaldıki dövmeye gelene kadar neler var arkadaşlar
Alt 03-30-2009, 10:22 AM
BARAN ZAGROS Offline
Junior Member

Exclamation

Alıntı:
spider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bnce de...
Alt 05-11-2009, 06:13 PM
ErTWo Offline
Junior Member

nıye sağ solu dınlıyosn aç kuran ı oku gunah mı değil mi öğren ben okudum ve yaptırdım dövmemi sen karar werıceksın zaten okuduğnda
Alt 01-27-2010, 07:36 PM
BeYourself Offline
Junior Member

Arkadaslar, dovme hakkinda gerekli açiklamayi Mustafa Islamoglu yapti, linki yaziyorum:

http://www.izlesene.com/video/tv-dov...-midir/1645921
Alt 02-02-2010, 10:39 AM
onur Offline
Junior Member

Bence bu konuda en iyi düşünce sizin kendi düşüncenizdir. Dövme günahtır veya değildir. Allah herkese akıl vermiş. Bunun cevabını en iyi siz bilirsiniz. Biraz düşünün. Yorumları okuyun ve kendi kararınızı kendiniz verin. Biz burda ne desek yanlış olur.
Alt 07-02-2010, 04:45 PM
rogue09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rogue09 Offline
Junior Member

rogue09 - MSN üzeri Mesaj gönder

öle ailem olsun dövme değil küpelerimi çıkarırım bea
Alt 07-09-2010, 11:01 PM
Türk-Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Türk-Er Offline
Junior Member

sorunlumusunuz arkadaşım.
1. çevrendekilerden sanane
2. si günahsa günah sorumlusu sensin
3. sü gerçek dövme yani kalıcı yani iğne ile yapılan dövme deri ile et arasına işlenen boya ile oluşur.Yani güzel kardeşim derinin üstüne değil altına olur.Abdest alırken derini yüzüp etinemi su deyiriosun.Kına ve yapıştırma dövmeler abdest tutmaz.Nedenmi?Kına ve yapıştırma dövme derinin üstüne yapılır.Abdest alırken su derinin üsütndeki boyaya deyer .

Hepsinden önemlisi senin ve Allahın arasındaki meseledir.Sen hesap vericeksin.Beyin senin vücud senin.

Seçenekler
Stil