Geri git   Dream Tattoo Forum > Tattoo Forum > Dövme İle İlgili Sorularınız

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 06-14-2007, 08:33 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart dövme yaptıracakların okuması gereken şeyler
Sterilizasyon (hijyen) ;

Eğer bir dövme yaptıracaksanız öncelikle düşüneceğiniz konu hiç kuşkusuz hijyendir. Çünkü günümüzde o kadar çok hastalık yeni yeni türüyor ki, bunların bir çoğu da kan yoluyla bulaşan hastalıklar olup hayatımızı altüst edecek niteliktedirler.Her nerede dövme yaptıracaksanız öncelikle sterilizasyona dikkat etmelisiniz. Sterilizasyon da en önemli unsur iğnelerin değişmesi, makine uçlarının sterilize edilmesidir ve kullanılan boya kaplarının tekrar kullanılmaması. konu ile ilgili daha geniş bilgi için tıklayınız.

Dövmeci ;

İkinci önemli konu dövmeyi yapacak olan dövmecinin bu konu hakkında ne kadar yeterli olduğudur. Öncelikle dövme diye adlandırdığımız şey; Sadece deri altına boya verilerek yapılmış karalama veya çizim değildir, Günümüzde dövme aynı zamanda bir sanat alanıdır. Dövme; ressamın tuval yerine, insan tenine işlediği resimdir. Dolayısıyla dövmeyi uygulayacak olan kişinin mutlaka ve mutlaka desen bilgisi ve birikimi olmalıdır. Bu durumda siz dövmecinin daha önce yaptığı çalışmaları görüp ona göre değerlendirme yaparak dövme yaptırıp yaptırmamaya karar vermelisiniz. Özellikle Türkiye'de dövme çok daha yeni yeni yaygınlaşmaktadır, yaygınlaşması ile birlikte eline bir dövme makinesi alan herkes kendini dövme sanatçısı diye adlandırıyor .Ülkemiz insanının da maalesef böyle bir kültürünün olmaması nedeniyle, beraberinde bir yanılgıya sevk etmiş oluyor.

Burada dövme yapmaya hevesli gençleri hakir görmek yada heveslerini kırmak değil amacım, eğer bu işi yapmak isterlerse deneyimli, bu işi bilen insanlardan destek almalarını tavsiye ederim. Unutulmamalıdır ki dövme yaptığınız her insanın çok ciddi bir biçimde sorumluluğunu üstleniyorsunuz. Bulaşıcı bir hastalıkla karşı karşıya kalması yada vücudunu karaladığınız insanın ileride psikolojik sorunlar yaşamasına neden olabilirsiniz.Nasıl bir dövme ;

Yaptıracağınız dövmeyi bir ömür boyu taşıyacağınızı düşünüp, politik, aşırı uçları simgeleyen ve sevgili isimleri yada baş harflerinden oluşan şekillerden özellikle kaçınmalısınız. Özellikle genç yaşlarda yapılan bu türden dövmeler ileriki yaşlarda istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Gençlerin dövme yaptırmak istedikleri bölgeler genellikle, sürekli olarak görünür (el üstüne, ön kol, boyun vb.) yerler. Kötü bir dövmeniz olabilir belki bundan çok sıkılmayabilirsiniz, ancak ileriki yaşlarda istemediğiniz bir şeyi simgeleyen bir dövme sizi sıkıntıya sokabilir. Unutmayın ki dövmeyi çıkarttırmak, yaptırmaktan daha meşakkatlidir. O nedenledir ki dövme yaptırmaya karar verdiğinizde, yaptıracağınız desen ve desenin yeri çok çok önemlidir.


Dövme uygulaması ;

Dövme uygulaması öncesi, alkol, uyuşturucu madde ve benzeri şeylerin alınmaması gerekir. Kan şekeri dengesi için tok karınla dövmeye başlanması uygundur. Dövme modeli seçimi; eğer daha önceden bir model seçimi yapmadıysanız, çok acele etmeden zamanınızı ona göre ayırmalısınız. Dövme uygulayan kişiyi zaman açısından asla acele ettirmeden motivasyonunu bozmadan çalışma yapmasını sağlamalısınız, unutmayın ki ömrünüz boyunca taşıyacağınız bir dövme için bir yada bir kaç saatlik işi çok kısa bir süreye sığdırmaya çalışırsanız, ileride hiç de memnun kalmayacağınız bir dövme ile yaşamınızı sürdürmek zorunda kalabilirsiniz. Dövme yapılırken çok ciddi bir acı söz konusu değildir, ancak ağrı eşiği düşük insanlarda daha fazla hissedilebilir. Konu ile ilgili bir örnek vermek gerekirse on yıllık meslek yaşamımda dövme nin çok acı verdiğini iler sürüp, dayanamayan hiç kimse olmadı. Ama her ne olursa olsun, eğer bir insanın iğne fobisi var ise, mutlaka acıyacağına dair bir önyargı ile bize gelirler.

Dövme sonrası bakım ;

Dövme sonrası bakım, dövme yapımı kadar önemlidir. Öncelikle dövme yapıldıktan sonra eğer dövmede herhangi bir enfeksiyon oluşmamışsa 3 - 4 gün boyunca boyunca şebeke sularından ve denizden uzak tutulmalıdır. Dövme de herhangi yara ve benzeri enfekte olma durumunda, bu süre enfeksiyonun geçmesinden sonra girilebilir. Dövmeci tarafından tavsiye edilen merhem en az 8-10 gün boyunca günde en az 3-4 kere dövme yüzeyine sürülerek bakım yapılmalıdır.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 11-17-2007, 08:31 PM
volkaann Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Nov 2007
Mesajlar: 2
Standart

Dövme Yaptırırken…Sayı 7

Posted on Mart 24, 2012 by admin
0

Bilindiği gibi ülkemizde bir çok dövme stüdyosu var ve içinde bulunduğumuz dönemde bu stüdyolara her geçen gün yenileri ekleniyor. Stüdyo sayısı artarken dövme sever insan sayısı ve dövme yaptırmak isteyen insan sayısı da her geçen gün hızla artıyor. Artık yakın çevremizde çok rahatlıkla dövmesi olan ve ya bir an önce dövme yaptırmak isteyen birileri ile karşılaşabiliyoruz. İşte bizde buradan yola çıkarak genel olarak dövmeci sanatçılarının yaşadığı sıkıntılar ve müşteriler için çok faydalı olacağına inandığımız birkaç noktadan bahsedelim dedik..
ZAMANINIZI BOŞA HARCAMAYIN…
Ömür boyu taşıyacağınız bir şeyle ilgili kararlar alırken, herhangi bir şeyin etkisi altında kalarak karar almayınız..Çünkü dövme sanatçıları birisine sonraki sabah pişman olacağı bir dövmeyi yapmaktan nefret ederler. Ayrıca, dövme sanatçıları için vücudu tamamıyla dövmeyle kaplı birine dövme yapmaktan da daha sinir bozucu bir şey yoktur. DAKİK OLUN… Dövmenizi yaptırmaya karar verdiğiniz dövme sanatçısından sizin gibi diğer dövme yaptırmak isteyenlerde randevu alırlar, randevunuza gecikmeniz, o sanatçının geriye kalan tüm gündeki programını etkiler. Biliyoruz, aksilikler olabilir ya da trafiği sen kontrol edemeyebilirsin ama dakiklik her zaman takdir edilendir. En kötü ihtimalle, her zaman en iyisi geç kalacaksanız arayıp sanatçınızı geç kalacağınızı söylemektir.
PAZARLIK ETMEYİN
“İyi dövmeler ucuz değildir, ve ucuz dövme, iyi değildir”-
SAILOR JERRY.
Sizin dövmenize gelince, eski bir atasözü her şeyi anlatıyor “Her zaman ödediğin bedelin karşılığını alırsın”. Fiyat, karar alırken etken olmamalıdır. Doktorunuz ya da plastik cerrahınızla pazarlık yapıyor musunuz? Elbette, rotanızı daha ucuz olanına çevirebilir ve kötü bir işin riskini alabilirisiniz. Ama bana sorarsanız, alacağınız o risk kumar oynamaya değer değildir.
Bu modaya uygun bir ayakkabı almaya ya da bir tulum almaya benzemez. Dövme yaptırmak
demek, kalıcı bir vücut değişikliğidir ve dövme dükkanı bir değiş-tokuş mekanı değildir. İnsanların, verilen fi yata karşılık pazarlık yapması o sanatçıya yapılan çok büyük bir hakarettir. Fiyatı aşağı çekmeye çabalamak sanatçın için “Senin, bu fi yatı ödemek için
yeteri kadar iyi olduğunu düşünmüyorum.” Demektir.
YANINIZDA ÇOCUKLARI GETİRMEYİN…
Dövmecileriniz işinin ehli dövmeciler olsa dahi, dövmeniz yapılırken pusetteki çocuğunuz aynı zamanda yanınızda olamaz. Ve sizde, dövmeniz yapılırken, gözünüzün çocuğunuzun
üzerinde olacağını varsayamazsınız. En güzeli çocuklarınızı yanınıza almamalısınız ki, siz ve dövme sanatçısı rahat edebilsin.
KENDİ MÜZİĞİNİZİ ÇALABİLİRMİSİNİZ DİYE SORMAYIN…
Saplantılı bir müzik hayranı olmanın, kişisel müzik koleksiyonunuzu ve taşınabilir arşivinizi oluşturmuş olmak olduğunu ve gerçekten ne hissettirdiğini çok iyi biliriz. Dövmeniz yapılırken kendinizi rahat hissetmeyi istemelisiniz elbette ama bundan daha da önemlisi, daha çok sanatçınızın rahat etmesini istemelisiniz. Bir müzik tarzına karşı büyük bir tutkuyla bağlanabileceğimiz gibi, bir başka müzik tarzından da bir o kadar tutkuyla nefret edebiliriz ve bu noktada “üzgünüm dostum, müzik zevkine hiç güvenmiyorum” demenin güzel bir yolu da yoktur. Bir sanatçıyı böyle sıkıntılı durumda bırakmak, biri size dövme yapacakken en son isteyeceğiniz şey olmalıdır.
RANDEVUNUZDAN ÖNCE MUTLAKA BİRŞEYLER ATIŞTIRIN…
Dövmenizi yaptırmadan önce, ayaküstü dahi olsa bir şeyler yemeniz daha iyi olacaktır. Aç karnına dövme yaptırmaya gelen kişiler baş dönmesinin dışında ayrıca bayılabilirler. Dövme yaptırmadan önce bir büfeden dahi olsa ufak bir şeyler alıp atıştırmak sandığınızdan çok daha yaygın bir görüştür.
DÖVME YAPTIRMAYA GELİRKEN TEK PARÇA KIYAFETLER GİYMEYİNİZ…
Dövme yaptırmayı planladığınız bölgeye kolay ulaşıma izin verecek şekilde kıyafetler giymeniz gerekmektedir. Dövmeniz yapılırken basit diye adlandırılan kıyafetler tercihetmeniz sanatçının siparişinizin mükemmelliğine odaklanmasına yeterli olacaktır.
DÖVME YAPTIRMADAN ÖNCE MUTLAKA DUŞ ALIN
Aslında bu başlık ne demek istendiğini anlatıyor – en azından biz böyle umuyoruz. Üç saat süreli bir çalışma sırasında kimsenin koltukaltınızın kokusuna tahammül edebileceğine güvenmemelisiniz. Koltukaltının yanında hemen pazısının üzerine dövme yaptırmak için gelen bir genci anımsamamak mümkün mü? Ah. Unutmak ne mümkün – bu gezegende zamanı hızlandırmak için ondan başka bir şeye gerek olmadığı açık bir gerçek.

DÖVME DANIŞMANI OLMAYIN…
ve yanınızda öyle birini getirmeyin. Dürüst olmak gerekirse, kararsız birinin kendinden daha emin birini yanında getirmesi nefret edilesi bir durumdur. Ne yaptıracağınıza %100 emin değilseniz, elbette emin olana kadar beklemeniz gerekir. Eğer biri size ona yardımcı olup olmayacağınızı sorarsa, lütfen bu tavsiyemizi hatırlayın.Sizin bedeninize uygulanmadıktan sonra o düzenlemeyi ya da deseni sizin beğenmeniz hiçbir şey ifade etmez.

BERABERİNİZDE ÇEVRENİZİ DE GETİRMEYİNİZ…
Manevi destek için bir arkadaşınızı getirmeniz size soğukkanlılık kazandırabilir ya da sakin olmanızı sağlayabilir (dövme danışmanı olmayan). Ama sizi temin ederiz ki, birinci, ikinci ve üçüncü yakınlarınızı davet etmek iyi bir fi kir gibi gözükse de, aslında öyle değil. Gittiğiniz yerde oturmak için yeterli yer olmayabilir, haliyle yakınlarınız saatlerce ayakta kalabilir ve en sonunda dayanamayıp kendilerini dışarı bile atabilirler.
Ayrıca saatlerce bir duvara yaslanıp, dikkatle yapılan dövmeyi izlemek onlar için sandığınızın aksine hiçte eğlenceli olmayacaktır. Ve bu durum dövmenizi yapacak kişinin sanki ev sahibini oynaması gerekiyormuş gibi kafasını karıştırmasına neden olabilir. Bu yüzden arkadaşlarınızı evde bırakın ve daha sonra onları yepyeni parçanız olan, beraberinizde her yere taşıyacağınız sanatınızı göstererek şaşırtın.

LÜTFEN CEP TELEFONUNUZLA KONUŞMAYINIZ…
Hiç kimse annenize bugün ne yediğinizi, sizi dolandıran kız arkadaşınızla yaşadığınız tartışmayı ya da garsonla aranızda geçen kapatmaya çalıştığınız bir konuyu anlattığınızı duymak, dinlemek istemez. “Duyarsız cep telefonu insanı” olmayın.
Lütfen!

HAMİLEYSENİZ DÖVME YAPTIRMAYINIZ…
Dövme bağışıklık sisteminizi etkileyebilir ve stresi arttırabilir. Hamileyseniz, bunlar doktorunuzun söyleyeceği ve o dokuz ay boyunca kaçınmanız gereken iki şeydir. Hiçbir dövme sanatçısı hamile bir kadına dövmeyi yapmayı kabul etmemelidir. Umarım tüm dövme yaptırmak isteyen dostlarımız bizlerin bu duyarlıklarını dikkate alarak davranır ve harika dövmelere sahip olurlar.

Sevgi ve saygılarımla…
DRAGON TATTOO
İLYAS YILMAZ
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 02-24-2008, 04:42 PM
nickimse Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Dec 2007
Mesajlar: 1
nickimse - MSN üzeri Mesaj gönder
Unhappy dövmemde sorun var. nerde yanlislik yaptim?

bisi sorucam,. acaba nerde yanlis yapiyorum? ben kendi bacagima bir dövme yaptım. tribal. bepanthen kullandim 3 hafta. ama dövme yeri kabuk bağladı ve söküldükten sonra altta boya falan yoktu. yani boyanın işledigi alanın hepsi söküldü. dövme yaptigim alanda deri çok kötü oldu. boya kalmadi kabukla beraber gitti ve su an deriden bir yanik izi gibi iz kaldi acaba hızda mı bir problem var. daha yeniyim de. yardımcı olabilir misin? adaptor hizini 7 de çalistim ve 5rs igne ile konturu çizip içini doldurdum.
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 02-25-2008, 08:53 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

bir dövmecinin yanında 2 yıl çıraklık öneririm sana
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 01-18-2009, 03:43 PM
GiMLy Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jan 2009
Mesajlar: 2
Standart

üstad konya'ya da şube açsanız çok güzel olacak herkes dream diyor ama konya'da güvenebileceğim bir yer yok ki :S
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 06-23-2009, 06:31 PM
Wookiey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Wookiey Offline
Senior Member
 
Üyelik tarihi: Aug 2008
Mesajlar: 231
Wookiey - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

sadece konya ile kalmasın bütün türkiye XDXDXD
__________________
Neden Bana hep bunu soryorsun Ki?
Yaşıma Göre Davranmak istemiyorum!!!
Daha Yaşım KAçki x)

*ÇiLek aĞacı ÇaLan adaM!!!!!!!
o benim!.....
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 11-28-2009, 09:19 AM
01batu01 Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Nov 2009
Mesajlar: 5
Standart

avrupa yakasınada yer açsanız süper olur
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 12-17-2009, 12:33 PM
tnevel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tnevel Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Dec 2009
Mesajlar: 3
Standart

Güzel bir paylaşım yeni dövme yaptırmayı düşünenlerin mutlak okumasını önererim.
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 04-02-2010, 08:38 AM
Dilara Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 7
Standart

Dövmeyi yaPtırmak deiLde ßeğenmek çoK zoR ya..
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 07-02-2010, 04:27 PM
rogue09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rogue09 Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 17
rogue09 - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

DÖVME BAKIMINDA DUYGUSAL HUSUSLAR
Kendine sırtını dönmeyeceksin. Kendine sırtını dönen kendisini de, dövmesini de sevemez. Sevmez. Toplum olarak zaten kendisine sürekli olarak küsen insanlarız. Biz kendisiyle barışık yaşamayı pek sevmeyen insanlar grubundanız. Ama kendimizle de dövmemizle de barışık yaşamayı becerebilmemiz gerek. Bu yüzden sıkılır mıyım, daralır mıyım gibi endişelerden çok dövme seçiminde, ilerde küsmeyeceğimiz bir dövme şekli seçmeyi düşünmeliyiz.
Dövme ciddi bir kültür ve tercihtir. Bu konuda gerçekten hassas davranmamız gerekecektir. Sadece dövme konusunda değil, hijyen gerektiren diğer konularda da özensiz davranan bir toplum yapısına sahibiz. Elbette bu toplum yaşayışımızla doğrudan ilişkilidir. Hindistanda dövme yaptıran Hintli birkişinin, dövmenin bakımına nasıl yaklaşacağı kesinlikle onaylanamaz bir biçimdir. Tayland�da dövme yaptıran Taylandlının hijyene ne kadar dikkat edebileceği tartışılır. Elbette biz burada başka coğrafyalarda ve toplumlarda insanların dövmeye nasıl yaklaştığı, nasıl bakım yaptığıyla ilgili değil de genel kabul gören sağlıklı bakım olgularını dikkate almalıyız. Örneğin, derideki bir yara, tıbbi deyimle lezyon, kesinlikle tedavi olmayı gerektiren bir durumu ifade eder. Yani eğer bir yerinizde (kesik, yırtılma, açılma gibi harici [dışsal] ) bir yara oluştuysa, bunun kesinlikle herhangi tedavi edici bir ilaçla onarılması gerekmektedir. Dövme de bu yaralardan biridir. Diğer ciddi kesikler kadar olmasa da sonuçta tene (derinin üst tabakasına kadar) giren bir iğne vardır. Bu da deride tedavi edilmesi gereken bir sonuç yaratır. Ve bu tedaviyi dövme sanatçısının onayladığı ve önerdiği biçimde uygulamamız gerekmektedir. Peki nedir bu tedavi dediğimiz hassas noktalar? Her dövmeci aynı tedavi sürecini mi önermektedir? Evet, işte bu burada da tartışma açılmış bulunmaktadır.
Klasik, bilinen dövme bakımı genelde şudur:
�Bir hafta ile on gün arası su değmeyecek, yani banyo yapılmayacak. Suyla temas etmemesi birinci kuraldır. En iyi yolu ise 3-5 gün süre ile üzerini hafifçe sarmak, anti bakteriyel bir kremle kremlemek� denize, havuza, suya, güneşe çıkmak yasak. V.s, v.s��
Evet, peki bu mudur gerçekte. Bu, coğrafyamızda dövmenin henüz gelişmediği zamanlarda, kulaktan kulağa aktarılan bazı yerleri abartılı bazı yerleri doğru olan bilgiler bütünüdür. Bir yaranın iyileşmesi için yapılması gerekenleri anlamak için yara ve deri hakkında bilgi sahibi olmak zorunludur. Öyleyse nasıl olmalıdır. Öncelikle bir yaranın (lezyonun) iyileşme sürecinin, lezyonun durumuna göre değiştiğini bilmemiz gerekir. Herhangi bir bıçak veya cam kesiği bile değişik zamanlarda iyileşme sürelerine sahiptir. Ancak dövme uygulamasının yarattığı lezyonun iyileşme süresi çok uzun süren bir zaman değildir. Dövme uygulaması için, dövme yapıldıktan 7 ila 15 gün arası bir iyileşme süreci göz önünde bulundurulmalıdır. İlk iyileşme dediğimiz ilk micro-kabukların ilk 5 gün içinde atması ve yerini parlak ince bir deriye bırakması öngörülür. Bu pozitif iyileşmeye doğru yol alıştır. Burada anatomi bilgisinin olması zorunludur. Bir derinin kendini onarma sürecini bilmek gereklidir. Bu süreç yaklaşık 10 gündür. İlk görünür iyileşme bu zaman sürecinde oluşur ve dövmenin artık enfekte olmayacak sürece girdiğinin göstergesidir. Bu süreç başta da belirttiğimiz gibi bir hafta ila 15 gün sürer. Bu süreçten daha uzun süren bir dövme uygulaması kesinlikle dövmeye iyi bakılmamasından, dövme sanatçısının söylediklerinin kulak-ardı edilmesinden kaynaklanan negatif bir durumdur.
Peki bu süreç nasıl geçiştirilecektir. Dövme uygulamasından sonra dövme sanatçısının önerdiği ve onayladığı uygulayımları gerçekleştirmeye çalışırsak, yaptırdığımız dövme için iyi sonuç alabiliriz. Bu süreç dövme sanatçılarına göre çok az değişim gösterse de aslında genel bilgi ve mantık şudur.
Lezyon bölgesi, yani dövme temiz ve steril tutulmalıdır. Yani aslında yıkanmamalı değil, tam tersi antibakteriyel sabunla yıkanmalıdır. Dövme yapıldıktan sonraki 6-8 saat sonra dövme antibakteriyel sabunla ve sıcak olmayan suyla yıkanmalı ve hemen ardından antibiyotik, antiseptik ve epitelizan (cilt gelişimini hızlandıran madde), sikatrizan (derinin en üst noktası olan epitel noktayı besleyen ve yaraların çabuk kapanmasını sağlayan madde) içeren bir kremle tedavi süreci başlatılmalıdır. Yıkanmak ya da denize girmenin ciddi bir sakıncası yoktur. Sakınca şurdan doğmaktadır. Uygulanan dövme epitel bir noktada lezyon yarattığı için bu lezyonun ıslak ve de kuru kalmaması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı abartılmış bir klişe uygulanmaktadır. Ve aslında bir lezyonun en iyi biçimde iyileşme süreci temiz tutulmasıdır ve bu temiz tutulabilme olanağı ise epitel lezyonu antibakteriyel sabunla yıkamaktır. Üçgün hiç yıkanmadan üstüne sürülen kremle duran lezyonun mikrop kapma ve yapışma olasılığı daha fazladır. Bu yüzden normal banyo süresini etkileyecek herhangi bir şeye gerek yoktur. Eski klişe söylemlerden doğru olanlar ise havuz ve güneş olgusudur. Havuz, bildiğiniz gibi onlarca kişinin içinde bulunduğu aslında desenfektan olmayan bir yerdir. Ve değil sadece dövme, herhangi bir yarayla bile girildiğinde enfekte olma olasığı çok yüksektir. Güneşin etkisi ise lezyon üzerine geldiğinde, deri tahribat yaşadığından, yakıcı olur ve deriye enjekte edilen pigmentlere etki ederek renklerin aynı tonda kalma ömürlerini azaltır. Bu süreç yine de az bir zaman değildir. Örneğin, 15 yıl sonra solacak olan bir renk daha kısa bir sürede solar, 8 ila 12 gibi�
Dövme uygulanan bölge, sanatçının yaptığı anda sarıldıktan, ve sanatçımızın belirlediği süre sonunda sargı çıkarıldıktan sonra kesinlikle kapatılmamalıdır, sarılmamalıdır. Dövme uygulamasının lezyon tipi, açık yara tipi ve açık kalması halinde hızlı iyileşebilecek bir yara biçimidir. Bu nedenle yeni yapılmış bir dövmenin kapatılması bazı sakıncalar yaratabilir.
Konu uzun aslında. Bir çok tartışmayı beraberinde getirebilecek çeşitli iddialara açıktır. Ancak bunun çözümü ise şurdadır. Anatomik yapı ve lezyonlar hakkında bilgi edindiğimizde neyin yaranın ya da dövmenin daha çabuk iyileşmesine neden olduğunu bilebiliriz.
Vücudunuzu süslemenin keyfine ulaşmanın güzelliğiyle�
Alıntı ile Cevapla
  #11  
Alt 01-03-2012, 05:10 PM
ozan1662 Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jan 2012
Mesajlar: 1
Standart

Merhaba.. Dövmenin kabuk atma süreci ortalama nekadar sürer bugün 1 hafta oldu ve birazı kabuk atmış birazı atmamış gibi bazı yerleri daha koyu lütfen yardım???
Alıntı ile Cevapla
  #12  
Alt 01-05-2012, 08:55 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Alıntı:
ozan1662 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba.. Dövmenin kabuk atma süreci ortalama nekadar sürer bugün 1 hafta oldu ve birazı kabuk atmış birazı atmamış gibi bazı yerleri daha koyu lütfen yardım???
Dövmenin kabuk atması dövme modeline ve uygulama şekline göre herkes için değişkendir. ortalama 2 haftada dövmeniz iyileşmiş olur.
__________________
Dream Tattoo & Piercing
sorularınız için
0216 347 59 53 -0532 417 17 89
Alıntı ile Cevapla
  #13  
Alt 01-18-2012, 11:29 AM
kayra_1905 Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: May 2011
Mesajlar: 3
Standart

slm ben dövme yaptırdım krem sürdüm gece yattım sabah kalktıgımda dövme tşörtte yapışmış olarak gördüm tşörtle beraber çıkartırken dövmenın bazı yerleri kalktı bir sorun olurmu yeni dövme için bu durumlarda yapılması gerekenler neler dövmede zorlama oldu kalkan yerlerden alttaki dövme parlak gözüküyor diger yerler normal ? sanki deriyle birlikte gibi ilk günler krem sürüp streç sarsam iyi olur mu ?
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
WEZ Format. Şuan Saat: 04:44 AM.
Bu sistem vBulletin™ alt yapısına sahiptir, Version 3.8.7 kullanılmaktadır.
 Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. ©2000 - 2018
vBulletin Support by Mesut DOĞAN Dövme Tattoo Dövme modelleri Tattoo

 


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0