Alt 05-20-2008, 01:22 AM
zero Offline
Junior Member

Exclamation Dövme Yaptıracaklar Mutlaka Bakmalısınız...

Merhaba arkadaşlar bu yazıyı okumaya başladıysanız sanırım ya merak ediyorsunuz yada kafanıza cidden dövme yaptırmayı koydunuz Lafı çok uzatmayı sevmem ama şimdiden uyarayım biraz uzun bir yazı olabilir hazırlıklı olun sıkılabilirsiniz, ancak kendi tecrübelerim ve deneyimlerim ile dövmeden bahsetmek istiyorum. Artılar,eksiler,sıkımla olur mu, vazgecmek isterseniz ne yapmaniz gerekir vs...

İlk önce sanırım merak ediyorsunuzdur sadece bir dövmem var benim 2006 yazında yaptırdım pek tabi " Dream Tattoo" 'da.. Öncelikle bu işi çok araştırmamıştım yani eskiden beri merakım vardı ancak enine boyuna hiç sorgulamadım. Fakat dream tatto hep dikkatimi çekmişti, mutlaka orada yaptırmak isteme sebeplerim vardı bunlar:

1- Hijyen: Bu konuyu kimse iplemesede inanın çok önemli, yaptırdıktan sonra aids oldummu, acaba hepatit kaptımmı, dövmem iltihaplanıp kan zehirlenmesi olurmuyum vb. sorularınızın ve bundan kaynaklı sorularınızın önüne geçmek istiyorsanız mutlaka bu konuya dikkat etmeli ve hijyenik olmayan bir ortamda dövme yaptırmamalısınız.

2- Kullanılan malzemeler: Bu konuda dikkat etmeniz gereken ikinci nokta, malzeme kalitesi, iğnenin tek kullanımlık olması, boyanın gerçekten doğal ve düzgün olması (bazı boyalar kansoreje maddeler içerir unutmayın) vb. şeyler önemli faktörler.
Küçük bir not: Ben dövme yaptırırken ufak bi sohbet imkanım oldu Güray abi ile sanırım yurtdışında abisi vardı veya bir tanıdığı malzemeler eskiden peri AB. standartlarına göre kullanılıyor çünkü direkt AB. ithalatı ve çoğu studyoya malzemede sağlıyorlar. Yaptırmaya gelmeden önce bu tip bir bilgim yoktu ancak öğrendikten sonra Dream 'de yaptırmamım ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladım.

3- Dövme makinası: Bu konuda yine önemli bir nokta, öğrendimki makina ne kadar kaliteli olursa acı hissi o kadar düşer, dövme temiz olur (net ve keskin bir görüntü sağlanır) ayrıca ciddi manada kusursuz bir dövmeye sahip olursunuz. Unutmayın yapan usta kadar makinada çok önemlidir. Kesinlikle abidik, gubidik el yapması makinalar ile dövme yaptırmayın sebebi, iğnenin gireceği mesafe tam ayarlanamayabilir, canınız çok yanabilir (her vuruş aynı orantıda olmazsa 1mm derinlik bile çok şey fark ettirir) en önemliside bence çok iyi bir ustanın elinde bile kullanılsa dövmenizin şekli azda olsa kötü durabilir.

4- İğne: Tek kullanımlık ve kaliteli olmasına özen gösterin, biz nereden anlarız kaliteyi diyişinizi duyar gibiyim bu sebeple bence dream tattoo dan şaşmayın...

5- Yaptıracağınız şekil: Dövmenizi çok sevseniz bile kesinlikle uzun düşünün ve öyle karar verin, onun artık size ait bir parça olacağını unutmayın. Herkes ilerde pişman olursun der. Unutmayin ki sizinle özdeşleşmiş bir şekliniz varsa onu yaşamınızın bir yerine koyuyorsanız siz yaşadığınız sürece o dövmeyi göstermekten asla çekinmezsiniz...

6- Yapılacak bölge ve ölçüler: Benim yaptığım tek hata bu oldu sağ kolumda benim dövmem 22-23 cm uzunlukta 6-7 cm genişlikte bir ejderha ve altında alevler var. Yaptırırken dövmemi yapan usta ve Güray abinin yönlendirmesi ile kolumun tam üstünden başlamıştık, omzumun 1cm kadar altından ama yaptırdıktan sonra içinizde onu afişe etme ve gösterme hissi uyanıyor. Pişman değilim ama şimdiki aklım olsa kesinlikle ya 3 cm daha uzun yaptırırdım yada 2 cm kadar altdan başlatırdım. Bu sebeple benim yaptığım hataları yapmak istemiyorsanız kolunuza yaptırıyorsanız kıyafetleriniz ile bi ölçüp biçin. İnanın yaptırdıktan sonra onu insanların görmesini çok istiyorsunuz. Ölçülere gelince bir dövme bence her ölçüde olmaz örnek olarak bir A harfini 50 cm yaptırmak bence kötü durur daha çok şekil vb. temalar büyük olduklarında çok iyi duruyorlar. Unutmamanız gereken bir diğer nokta ise evet istediğiniz boyda dövme yaptırabilirsiniz. Gittiğiniz stüdyo dream gibi kaliteli bir yerse şekli bozmadan büyütebilirler ve unutmayın herşey para değil. Eğer o büyüyen desen artık dövme yerine anlamsız birşey olursa sizi uyarır ve yakışanı yaptırmanızı sağlarlar.

7- Psikoloji: Kafanızda herşeyi netleyin ve yaptırmaya kesinlikle öyle karar verin aksi halde çok pişmanlık duyarsınız. Benim hikayem komik esasen Bir gün kadıköyde gezerken dream tattoya gittim içeri girdim ve dövme yaptırmak istiyorum dedim şekil varmı düşündüğünüz dediler o sırada bir bey amca (45 yaşlarında vardı) geçici bir dövme yaptırıyordu ejder şeklinde bende işte bu dedim ve boyutu söyledim, akabinde fiyat aldım ne zaman yaptırabilirim dedim. Güray abi bir sonraki gün için randevu verdi. Ben hemen istiyorum dedim bakıştılar yapacak arkadaşla 1 saat sonra için okleştik ve 1 saat sonra ani bir kararla yaptırdım... Hiç pişman olmadım bunun sadece bir sebebi vardı buda 14-15 yaşlarından beri ejderhayı çok severdim, güç ve sağlamlık demekti benim için bu yüzden sizle özdeşleşmiş birşey yaptırmalısınız.

8- Fiyat: Bu konu çok kafa kurcalar insanlar dövmeyi ucuz zannederler (esasen ucuzdur, ömür boyu bir kalacak size ait bir şekil alırsınız bunun bedeli olarak yüksek değildir..) ancak bazen fiyatlar ürkütücü olabilir. Şunu unutmayın 50 YTL ile 100 YTL arasında yarı yarıya fark varsa mutlaka ucuz yapanda bir problem olabilir. Eskiden ben araştırırken çok kötü ortamlarda piyasanın 3/1 fiyatına dövme yapan insanlar gördüm. Kesinlikle güvenip itimat etmeyin. Dövme yaptırmak riskli bir iştir ucuz olsun diye kendinzi asla tehlikeye atmayın ve kafanız bir ömür rahat gezin. Unutmayın fiyatta her zaman anlaşılabilir. Bir diğer nokta ise 1 cmlik birşey yaptıracak bile olsanız iğne tek kullanımlıktır bir kere onun bedelini ödersiniz bu sebeple 5cm ile 1 cm lik dövme arasında çok fiyat oynamaz. Ancak 5 cm ile 30 cm arasında oynar. Bunun sebebi malzeme vb. şeyler değil verilen emek ve el işçiliğidir ki onun bedeli parayla ölçülemez.

Benim aklıma gelen şeyler şimdilik bunlar ilerde gelirse tekrar ekmeler yapacağım.
Şimdi dövme yapımı akabinde başımıza geleceklere geçelim )

Kremin adını unuttum ) dövme sonrası kullanmamız gereki bişi plus tı ama hah bepantene plus )) bu krem öyle 20 30 ytl bir fiyatla satılmıyor dövme yaptırdıktan sonra çok önemli bir nokta bu kremin kullanılması sebebi acınızı alması veya farklı birşey değil. Bu kremi kullanma amacımız kabuk bağlayan dövmemizin kabuklarının kopmadan yumusak sekilde parcalanarak cikmasini saglamak, kremi surdukten sonra kesinlikle elinizle kabukları sökmek gibi bir hata yapmayın aksi halde dövme yeni olduğu için o kabuğu kaldırdığınız bölge kanamaya ve siz fark etmeseniz bile kabuğu kaldırdığınız (aslında kopardığınız ) bölgede renk kaybı meydana gelir ve rütüşa gerek olabilir. Krem ucuzdur bu sebeple yeteri kadar alın tek seferde ben kendi dövmem için 15 günde sanırım 4-5 tane kullandım, günde 3-4 kere sürüyordum özellikle akşam yatarken mutlaka sürün ve iyice yedirin. Unutmayın bu kremin amacını bir kere daha söylüyorum dövme kabuk bağlayacağı için krem yağlı olduğundan kabuğun kopması yerine yumusayarak doğal bir şekilde yok olmasını, derinin hızlı iyileşmesini ve aynı zamanda anti bakteriyel olduğu için iltihap kapma risklerini sıfıra indiriyor. Banyo konusuna gelince 10 gün kadar yapmamak gerekiyor bu sebeple dövme yaptıracağınız gün sağlam bir duş alın gerekirse hamama gidin iyi bi kese attırın ve bence 12-15 gün arası o bölgeye su ile temas olmasın. Asla unutmayın dövme yapıldıktan sonra kabuk bağladığında aslında şeklin bu kabulla çok ilgisi vardır, kabuk ne kadar doğal ve geç bir şekilde kendi kendine kalkarsa altındaki görüntü o kadar güzel olacaktır, kabuk dövme yapılan bölgenizden düşmediği sürece ona dışardan elle müdahale ederek o çok seveceğiniz dövmenizin şeklini azda olsa bozabilirsiniz, her yerden kabuk kalkmıştır ve küçükük bir alanda kalmıştır elle kopartıp kanatırsanız 1 ay sonra oraya bakın rengi diğer bölgelerden daha açık olacaktır. Çünkü kabuk kendi kendine atmadığı için siz altındaki daha olgunlaşmamış boyalı bölgeninde üst tabakasını koparmış oluyorsunuz.

En çok merak edilen konuyu kısa ve net geçeceğim: Dövme ve abdest... Bu insanın içindedir dinen haram, günah veya değil olayına girmeyeceğim bunu kendiniz araştırıp bulun. Benim bile bazen yok günah değik bazen çok günahkarım dediğim günlerim oluyor hala (üstünden 2 yıl geçmesine rağmen) ikilemlerime rağmen pişmanlığım yok, abdestimide alıyorum, yeri geliyor camiyede gidiyorum. Bu sorunu başka insanlar ile değil kafanızda çözün ve rahatlayın..

Dövme sildirmeye merak saldım şu aralar, inceliyorum çoğu yerde gerek krem, gerek lazer gerekse kazıma olsun.. İnceliyorum dövmenin silinmesi için bence tek bir sebep olur sevgilinizin adını yazdırırsınız eşiniz ilerde istemez lazer ile sildirmeyi deneyin. Onun dışında bu oyuncak değil arkadaşlar yaptırayım sonra silerim diye birşey yok %100 iyi sonuç alınmıyor çok inceledim araştırdım buna göre hareket edin. O sebeple şekilden bahsederken sizi anlatan birşeyi seçin dedim..

Dövme yaptırma ile ilgili söyleyeceğim son şey ise kesinlikle bağımlılık yapıyor...

Ve herkesin kafasındaki ortak soruya bir cevap:

Hayır, Dream Tattoo 'da çalışmıyor, para almadım ve akrabamda değiller Sadece onlarda yaptırmanızı tavsiye ediyorum çünkü ben orada yaptırdım ve pişman değilim, hijyenikler, ilgililer, iyi ustalara sahipler, malzemeleri çok kaliteli.. Bu işi yaptıracaksanız lütfen şu yukarda saydığım şeyleri dikkate alın ciddi söylüyorum bir ömür pişman olmazsınız...

Hatırlamazsın bile ama selamlar Güray Abi Belki yine karşılaşırız...
Alt 06-02-2008, 04:15 PM
yeliz Offline
Junior Member

Dövme yaptırmayı düşünen biri olarak yazdığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Geriye sadece cesaretimi toplayıp gitmek kaldı.

Dövme Yaptıracaklar Mutlaka Bakmalısınız...

DÖVME - TATTOO

1 – HİJYEN : Müşterilerimize Avrupa standartlarında hizmet verebilmek için stüdyolarımızda en temel prensibimiz sterilizasyon ve hijyendir. Dövme de (tattoo) ve piercing de kullandığımız malzemeler tek kullanımlıktır. Dövme (tattoo) ve piercing de kullanılan iğneler orijinal kapalı steril paketlerde olduğundan bulaşıcı hastalık riski 0’dır. En kaliteli ve en pahalı iğneler tercih edildiğinden hiçbir sorun yaşanmaz. Dövme (tattoo) ve piercing de kullandığımız iğnelerin hepsinin üzerinde son kullanma tarihleri yazmaktadır. Hepsi AB ile uyumlu ve CE belgelidir. Stüdyolarımız Türkiye Dövmeciler ve Piercingciler Derneği üyesidir ( VÜSAD ). Stüdyolarımızda Otoklav cihazı mevcut olup, Otoklav cihazı bulunmayan stüdyolarda hiçbir işlem yaptırmamanızı hem derneğimiz hem de biz öneriyoruz. Boyalarımız orijinal dövme (tattoo) boyası olup Avrupa ve ABD den ithaldir. Kanserojen madde içermez. Hepsinin yabancı sağlık kuruluşlarından onaylı raporları mevcuttur.
2 – ÜCRET : Fiyatlandırmalarımız sadece cm2 usulü olmayıp, şeklin ayrıntısı, uygulanacak olan işçilik, renk, gölge ve modelin cm2’si esaslarına dayanmaktadır. Bu nedenle yaptıracağınız stüdyomuzu ve dövme (tattoo) sanatçımızı seçtikten sonra ücretler bölümündeki fiyat bilgisi talep formuna modelin kendisiyle beraber yukarıda yazdığımız esasları ayrıntılı biçimde yollarsanız en kısa sürede size dönmekten memnuniyet duyarız. Modelin en veya boyu cm cinsinden belirtilmediği sürece kesinlikle fiyat veremeyeceğimizi üzülerek belirtiriz.
MALZEME :
Dövme (tattoo) makinelerimiz orijinal olup Kontur için ayrı, Gölge için ve Dolgu için ayrı makine kullanıldığından ya da aynı makine kullanılsa bile ayarlar değiştirildiğinden işçilik çok temiz ve kusursuzdur. Dövme (tattoo) makinesinin ucuna takılan Tüp tabir edilen kısım Tıbbi Plastik Malzemeden üretilmiştir ve tek kullanımlıktır. Boya kapları da aynı şekilde disposabe olup kullanıldıktan sonra atılmaktadır. Aynı şekilde vazelin ve steril eldivende tek kullanımlıktır.

İŞÇİLİK :
İnternet sitelerine yabancı dövme (tattoo) sanatçılarının yaptığı dövmeleri (tattoo) kendisi yapmış gibi koyan sözde sertifikalı dövmeci (tattoo) geçinen sahtekârlara karşı dikkatli olunuz. Biz işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışmaktayız. Fiyatlarımız ucuz değildir, ancak pahalıda değildir. Unutmayalım ki kimse iyi ve güzel bir dövme yi (tattoo) ucuza yapmaz. Yaptırmayı düşündüğünüz dövmeler (tattoo) ömür boyu vücudunuzda kalacaktır. Beğenmediğinizde duvardan indirebileceğiniz bir tablo değildir. O nedenle model seçerken, stüdyo seçerken ve dövme (tattoo) sanatçısı seçerken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Ucuza yaptırdığınız bir dövme (tattoo) hem sağlık hem de mali yönden çok daha büyük sıkıntılar doğuracaktır. Dövme (tattoo) demek sadece şablonu çıkartıp fotokopi çeker gibi uygulamak değildir. Dövme yi (tattoo) sanat yapan sanatçının yorumudur. İlk kez dövme (tattoo) yaptırıyorsanız, dövme (tattoo) yaptıracağınız bölgeyi ve modeli iyi düşünmenizi ve profesyonel görüşü almanızı tavsiye ederiz. Bu arada geçici dövme (tattoo) konusunda var olan bir şehir efsanesini de yalanlamadan geçemeyeceğiz. 21 günden fazla dayanan geçici dövme (tattoo) yoktur(6 aylık, 1 yıllık, 3 yıllık vb.). Lütfen aksini iddia edenlere itibar göstermeyiniz.
Stüdyolarımızda isterseniz eski dövme leriniz (tattoo) düzeltilebilir veya başka bir modelle kapatılabilirsiniz. Kesik, yanık ve ameliyat izlerini kapatmak amacıyla özel tasarımlar da yapmaktayız. Tasarım için ayrıca bir ücret talep edilmemektedir. Unutulmamalıdır ki her dövme (tattoo) kapatılacak olan bölgeyi kapatmayabileceği için model seçiminde isteğiniz kadar profesyonel yönlendirmeye de açık olmalısınız. Bu tür durumlarda öncelikle stüdyolarımıza gelip yüz yüze görüşmek faydalı olacaktır. Kapatılacak olan bölgenin öncelikle fotoğrafı çekilir ve boyutları tespit edilir ardından yapılacak olan dövmenin (tattoo) ücreti ve boyutları belirtilir, fiyat sizin içinde makulse kaparo (ön ödeme) karşılığı tasarım çalışması yapılır. Tasarımlarımız ta ki karşılıklı olarak mutabık kalınana dek tekrar tekrar devam eder.

Alt 07-11-2008, 07:12 PM
dlr Offline
Junior Member

SIKÇA SORULAN SORULAR????
DÖVME YAPTIRMANIN MEVSİMİ VARMIDIR?
Dövme yaptırmanın bir mevsimi yoktur.insanlar yaz ayların da dövme yaptırmanın yanlış olduğunu düşünmektedir.bunun en büyük sebebi dövme yapıldıktan sonra bölgenin mikrop kapmaması için deniz ve havuzdan 1 hafta uzak durması gerekmektedir.Güneş ışığına direk temastan kaçınılmalıdır.Bölgeye yüksek faktörlü bir güneş kremi sürülerek rahatlıkla sahilde boy gösterilebilir
LAZER İLE DÖVME SİLDİRME VE COVER UP YÖNTEMİ(kötü yapılmış dövmenin düzeltilmesi)?
Yanlış veya Kötü yapılmış dövmeden kurtulmanın iki yolu vardır;
1.si bu aralar popüler olan , dövme sildirme merkezlerinin yaptıkları,lazer ve traşlama yöntemleridir.Bunlar kesinlikle kalıcı çözümler değildir . dövmenin yapılış durumu(ne kadar derinlikte olduğu mürekkebin homojen dağılması) çok büyük bir etkendir.Bunun yanı sıra dövmenin renkli yada siyah oluşu da bu yöntemlerin uygulanışına etkendir.Renkli dövmelerin bu işlem sırasında lazer tarafından pek tanımlanamadığı ve bu sebeple de iyi sonuçlar alınamadığı görülmektedir.İşlem ne olursa olsun o bölgede YANIK VE YARA izi gibi bir iz kalmaktadır.Bu yüzden dövme yaptırmadan önce kesinlikle ciddi bir şekilde etraflıca düşünerek motif ve bölge seçimi yapılmalıdır.Bu işlemler dövmenin boyutuna göre ve durumuna göre seanslara bölünmektedir ve seans başına ücretlendirilmektedir.
2.si Cover up yöntemi;
Rahatsız oluna dövmenin üzerine yeni bir dövme ,yanlış yapılan yerlerini düzeltme gibi metodların uygulandığı bir tekniktir,bu teknik sadece kötü dövmelerden kurtulmak için kullanılmamaktadır.Ameliyat izleri,yanık ,izleri yara ve leke izleri de bu teknik ile rahatlıkla kapatılabilmektedir.Daha detaylı bilgi için” cover up yazımızı” okuyabilirsiniz.Detaylı fotoğraflar ve örneklerden faydalanabilirsiniz.
KİMLERE DÖVME YAPILAMAZ?
18 yasından küçüklere
Et benlerinin üzerine
Hamilelere ve emziren anneler
İleri derecede şeker hastaları
Tansiyon ve kalp hastaları
Kan sulandırıcı ilaçlar kullananlar doktora danışmalı.
Kan pıhtılaşması sorunları olanlar
Cilt hastalığı olanlara
Yeni ameliyat veya yara izlerinin üzerine
Kronik hastalığı olanlar
Dövme yapılmamalıdır.
Kesinlikle doktorlarınıza başvurarak ve izin alarak dövme işlemi yaptırmalısınız.
3-5 YILLIK GEÇİCİ DÖVME DİYE BİRSEY VARMIDIR?
Geçici dövme sadece ve sadece hint kınasıyla yapılmaktadır,3 yıllık 5 yıllık dövmeler olduğu idea edilmektedir fakat sonuçlar çok iç açıcı olmamaktadır. Kimileri kalıcı makyaj ürünleriyle geçici dövme yapmaktadır . Bunların da sonuçları çok iç açıcı değildir.
RENKLİ VE RENKSİZ DÖVME ARASINDA FARK VARMIDIR?
Renkli ve renksiz dövme arasında çok fark yoktur.Daha çok keyifsel bir tercihtir.açık tenli insanlarda renklerin daha parlak göründüğü gerçektir.Bu konuyla ilgili mutlaka dövmecinizden fikir alabilirsiniz.
DÖVMEYAPTIRMADAN ÖNCE VE YAPIM SIRASINDA ALKOL ALINABİLİRMİ?
Dövme yaptırmadan 24 saat öncesi alkol alınmaması tavsiye edilir.Alkol kanı sulandıracağı için dövmeciniz ve sizin zorlanmamanız açısından bu uyulması gereken bir kuraldır.Dövme yaptırma aşamasında da alkol alınmaması gerekmektedir.Alkol dozajına göre sarhoşluk durumu da tercihlerinizi olumsuz etkileyebilir.Hiçbirimiz bir sabah uyandığımızda herhangi bir yerimizde istemediğimiz bir dövmeyle uyanmak istemeyiz değil mi?
KABARIK DÖVME DİYE BİRŞEY VARMIDIR?
Son zamanlarda gelen arkadaşlardan duyduğumuz değişik bir durum var;
-Benim bir arkadaşım var , dövme si böyle kabarık kabarık 3 boyutlu gibi duruyor,benimkide öyle olur mu? Gibi sorularla karşılaşmaktayız.
Dövmenin kabarık olması o bölgenin gereğinden fazla zedelenmesi anlamına gelmektedir.
Bunun sebebi de çok derine işlenmiş olması, iğne ayarının doğru yapılmaması ve o bölgeyi tamamen deşmiş olmasından kaynaklanmaktadır . Artık günümüzde çok güzel dövme teknikleri uygulanmakta.Eğer dövmenizin gerçekten 3 boyutlu gibi görünmesini istiyorsanız,dövmecinizden bunu isteyebilirsiniz.Sizin için seve seve 3 boyutlu bir şeyler tasarlayacaktır.Tabiki IŞIK VE GÖLGE ile
Ağustos 10, 2011YAŞLANINCA veya HAMİLE kalınca bu dövmelere ne olacak ???

Geçenlerde ve aslında sıklıkla karşılaştığımız soruların başında,
Yaşlanınca o dövmem ne olacak?
Hamile kalırsam dövmem ne olur?
Aşırı kilo alırsam dövmemin şekli bozulur mu?
Ben spor yapıyorum bu durum dövmemi etkiler mi?
Dövme seçimi kadar, dövmenin yapılacağı bölgenin seçimi de, dövmenin ilerleyen zamanlarda ki durumunu etkilemektedir.aşırı kilo alıp vermelerde,dövmenin yapıldığı bölgedeki aşırı genişlemeler simetrik yapıda çalışılmış bir dövmeyi deforme edebilir.
Ancak bu bahsettiğimiz durumlar aşırı kilo ve bölge genişlemelerinden kaynaklanmaktadır.
Ergenlik çağındaki bir çocuğun (12- 17 yaş arası ki 18 yas altı kesinlikle dövme yasaktır) vücudu gelişmekte iste boy uzamasının hızlı olduğu dönmelerde dövmenin yer değiştirdiği bile görülebilinir.
Hamilelik döneminde ve emziren annelerin kesinlikle dövme yaptırmaması gerektiğini savunmaktayız.
Profesyonel bir dövme stüdyosunda dahi yapılsa ,vücudun hassalığı göz önüne alınmalı,tansiyon ve benzeri durumlardan dolayı ortaya çıkabilecek riskleri ortadan için de , o dönemlerde dövme fikrinden uzak durulmalıdır . Kişiden kişiye değişkenlik göstermesinin yanında kilo alımı ve bölge genişlemesi ciddi anlamda olabilmektedir bu yüzden karın kasık ve bel bölgelerinden uzak durulması tavsiye edilir.
Yaşlandıkça dövmelerimiz ne hale gelir sorusu için ise;
Dövmeniz sizin ruhunuzdan, sizden bir parçadır.Yaşlandıkça o da sizinle birlikte yaşamakta olan, burnunuz, kolunuz , karnınız gibi ufak tefek yaşsal deformasyonlar gösterebilecektir. Aslına bakarsak bu durumun dövmeyle pek de ilgisi yoktur sizin kendinize ne kadar iyi baktığınız , derinizi ne kadar sarkıtmadığınız , kendinize ne kadar dikkat ettiğinizle alakalı bir durumdur,suçu dövmeye atmak biraz mantık dışıdır.Yani kendinizle ne kadar barışık olursanız dövmenizde sizinle o kadar barışık olacaktır. Bizim 80 li yaşlarda dövme yaptığımız ve 20 25 lik insanlara taş çıkaracak müşterilerimizde mevcuttur.

Ağustos 10, 2011Dövme Acı Grafiği l Dövme Yaptırırken Çok Acırmı?

Dövme Acı Grafiği l Dövme Yaptırırken Çok Acırmı
Herkese merhabalar;
İlk dövme, ilk heyecan , insanlar ilk dövmelerini yaptırmak için stüdyoya gediklerinde gözlerindeki o heyecanı görmek gerçekten çok keyifli bir şey ,fakat heyecanın yanında ki kaygıyı görmekte nedense kaçınılmaz oluyor.Dövmesi olsun olmasın nedendir bilinmez dövmenin çok acı veren bir şey olduğuna inanmakta inandırılmakta. Bu konu ile ilgili nacizane bildiklerimizi sizlerle paylaşmak için bir acı grafiği tablasu oluşturduk.
Acıyı tetikleyen faktörleri de konuşmakta fayda var.
-Gece uykunuzu almamış olmanız
-24 saat öncesinde aşırı alkol tüketimi
-Kadınlar için malum günler
-Kilo durumu
-Kemikli bölgeler (kaburga üzeri,kaval kemiği üzeri)
-Açlık
-Fiziksel olarak güçsüz olunan dönemler
Bunlar , tabi ki kesin ve bilimsel bilgiler olarak yazılan şeyler değiller,tamamen gözlemlediğimiz durumlar.Kimiz zaman cok ufak tefek çelimsiz görünen birinin hiçbir acı ibaresi göstermediği gibi dev gibi ağabeylerin acı içinde kıvrandıkları da gözlemlemelerimiz arasında.
Kısacası kemik üzerleri ve derinin iç bölgelere doğru inceldiği bölgelerde acı diğer bölgelere göre biraz daha artmaktadır.
Acının bir tanımını (arı sokması iğne batması vs.gibi) ne yazık ki size yapamayacağım,ağda ve epilasyondan daha az acıyor (muş) diye bir tanımlama da getirdikleri oluyor.
Fakat o acının gerçekten bir bağımlılığa dönüşebileceğinin garantisini verebilirim.
Şekil ile açıklamak gerekirselütfen fotoğrafı inceleyiniz.

Ağustos 10, 2011Dövme Bakımı

blog tam oalrak hazır değildir,yavaş yavaş ekliyoruz birşeyler.
Dövme Bakımı

Sonunda hayalini kurduğunuz görseli dövmecinize anlattınız,dövmeciniz sizin getirdiğiniz örnekler üzerinden taslakları ve tasarımınızı hazırladı,randevunuzu aldınız ve sonunda dövmenizi yaptırdınız.
Peki sonrasında sizi neler bekliyor?
İnternette birçok dövme sitesinde ve birçok yerde,hatta kulaktan kulağa dövme bakımı hakkında bilgisi olan yada olmayan herkes farklı seyler söylemektedirler.Kimisi kesinlikle su değmemesi gerektiğini söylüyor kimisi o kremi değil şu kremi kullan diyor,kimisi üzerini kapat diyor kimisi kapatma diyor,peki bizim dövmemize nasıl bakmamız gerekiyor.
Dövmeniz yapıldıktan sonra,dövmeci bölgenin genel temizliğini yaptıysa:
1) Bölge streç film ile kapatıldıysa,en geç 2 saat içinde streç film çıkarılmalı, bölgeyi temiz suyla ve anti bakteriyel bir sabunla temizce yıkamalı,size önerilen kremi(benim tercihim “bepanthene plus”) günde en az 3 kez olmak sartıyla,çok ta abartmadan sürmeye baslanılmalıdır.
2) Bölge, 2. günden itibaren yavaş yavaş kabuklanmaya başlar bu bizi korkutmamalı.
Deri tipine göre,kabuklar parça parça sert bir şekilde de atılabilinir,güneş yanığı gibi soyulurcasına da atılabilinir derinin nemlilik durumu buna etkendir.
3)Kabuklar kesinlikle yolunmamalıdır.
4) Pamuklu kıyafetler kullanılabilinir,fakat kesinlikle üzeri gazlı bez,sargı bezi, yara bandı, streç film gibi şeylerle sarılmamalıdır.Normal yaşama devam edilmelidir.
5)Kabuklanma sürecinde(ilk 1 hafta) herhangi bir enfeksiyona karşın Deniz ve havuza kesinlikle girilmemelidir.
6)Duş alırken ılık su ile lif , kese gibi materyaller kullanılmadan ve süre olarak abartıya kaçılmadan rahatlıkla duş alabilirsiniz.
7) Kabuklar kesinlikle elle koparılmamalıdır
8)İyileşme sürecinde ufak bir kaşıntı olabilir ve bu durumdan korkulmamalıdır.
9) Eğer dövmenizi yazın yaptırdıysanız,yeni doğmuş bir bebeğiniz var gibi düşünün ve o hassaslıkla hareket edin,o bölgeyi mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremiyle koruyun.
10) Dövme üzerine kesinlikle lazer epilasyon yaptırılmamalıdır.
Aklınıza takılan herhangibirşey de kesinlikle etrafınızdaki insanlardan değil, dövmecinizden bilgi alın!!!!
Alt 07-15-2008, 07:52 PM
ErTWo Offline
Junior Member

bakımını tam olrak bilmıyordum tşkler galıba 10 gün falan çok güneşte kalmıcak dövmeli bölge onu biliyordu msadece :s
Alt 07-20-2008, 09:36 PM
siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
siyah Offline
Junior Member

Dövmeye günah diyenler çok komik. Derinin altına su geçmediği için abdest kabul olmazmış! Ben resmen bu lafı duydum ya. Derinin altına nasıl su gereçki zaten?! Benim de en büyük problememim para Bu memlekette güvenebileceğim yer yok, ben de izmire kaçabilrsem yaptıracağım.
Alt 08-10-2008, 10:38 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator

spider - MSN üzeri Mesaj gönder

bizi beğenen beğenmeyen seven sevmeyen herkese binlerce kez teşekkürler bu arada yazıdaki güray abi beniimmm
yorumlarınız bizim için çok önemli yorumlarınızı bekliyoruzz
sevgiyle kalınn..
Alt 08-21-2008, 05:29 PM
sword_dancing Offline
Junior Member

bilgi için teşekkürler bende elime yaptırmayı düşünüyorum fakat 12 ila 15 gün suyla temas etmemesi gerekiyo demişsiniz nasıl olcak peki
Alt 08-27-2008, 01:37 PM
kitlendik Offline
Junior Member

yazının hepsini okudum acaba pişman olurmuyum diye çok düşündüm bende ama yaptırmazsam kesinlikle içim rahat etmicek. bu yüzden okullar açıldığında istanbulda kaliteli bir yerde yaptırmayı düşünüyorum.
birde buradaki arkadaşlardan fikir edinmek istiyorum. çok begendiğim bir yusufcuk şekli buldum ancak ya ufak boyutunu bileğime yada biraz daha büyük halini omuz yada sırtıma yaptıracağım. dışarıdan birisinin objektif fikrine ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.
Alt 08-27-2008, 03:28 PM
spider Offline
adminitrator

bayanlarda yusufçuk dövmesi güzel duruyor

http://forum.dreamtattoo.com/her-tur...leri-t344.html

http://www.tattoojohnny.com/tattoo-d...=adult&m=&r=12
bu son linkteki modellerden beğendiğin olursa yanlızca biz alabiliyoruz..

görüşmek üzere
dream tattoo güray

ayrıca ilk dövmen ise çok görünen bir yerine yaptırmanı tavsiye etmem bu noktada sırt daha mantıklı..
Alt 08-29-2008, 12:20 PM
kitlendik Offline
Junior Member

son linkteki ilk dövmeyi indirip biraz üzerinde oynadım denebilir.
tavsiye için ayrıca teşekkürler..
Alt 09-01-2008, 10:21 AM
ozan1990 Offline
Junior Member

selam herkese bende 18 yaşında birisiyim gercekten bende cok araştırdım nerede kaliteli bir dövme yapa bilirim die hemen hemen bütün bilgilere sayip oldum kime sorduysam dreamtattoo dedi nedenide daha kaliteli mazemeler kullandıkları ve profesyonel kişiler tarafından yaptıkları ve bütün mazemelerin tek kullanımlık olması bence dreamtatoo bir numara başalarınn devamını dilerim güray abi 2 gün sonra bende yaptırcam
Alt 09-20-2008, 09:41 PM
paradox Offline
Junior Member

bende uzun süredir dövme yaptırmayı düşünüyorum ve cesaret edemiyorum hijyenle ilgili kafamda soru işaretleri vardı ve hala sonrasında olabilecek şeylerden korkuyorum.cesaret,cesaret! bu arada ben özel bi sebepten dolayı imza dövmesi istiyorum sizce küçük boyutta bi imza en güzel nerde durabilir?
Alt 09-21-2008, 01:11 PM
spider Offline
adminitrator

bileğinin iç kısmı olabilir yada kalbinin üstü
Alt 12-07-2008, 12:18 PM
Midnight Offline
Junior Member

Selamlar... Ya şimdi benim merak ettigim bir konu var.
Ben.. boynumdan baslayıp sag omuz bolgemin biraz asagısına ve ordan devam edip sag gogsume kadar tasıcak bir tribal desen dusunuyorum... rengi siyah olucak. Acaba bana tahmini bir fiyat verebilirmisiniz? cogu yerde bunu arastırdım fakat tam olarak cevap alamadım... Eger yardımcı olursanız sevinirim... Suan Bulgaristanda oldugum icin gelip yuz yuze konusamıyorum bu konuyu her ne kadar Kadıkoylu olsamda ilk defa merak sardım bu konuya.
Alt 12-08-2008, 05:18 AM
spider Offline
adminitrator

www.dreamtattoo.com sitemizin ana sayfasında ücret politikamız ve fiatı nereye soracağınız yazıyor..forumdan fiat vermiyoruz üzgünüm
Alt 12-14-2008, 10:38 AM
hornet Offline
Junior Member

Arkadaşlar geçtiğimiz Cuma günü Dream'de (kadıköy şube) dövme yaptırdım...
Yaptırmadan önce bu tip yazılar arıyordum gerçekten ve o halimi düşünüp sizlere dövme ve daha çok dream tattoo hakkında bilgi vermek istedim. Dream tattoo ile 1 dövme yaptırmam dışında hiçbir ilgim yoktur (: Ve orayı tercih etmemin tek sebebi hakkında sourtimes vb yerlerde kötü hiçbirşey olmaması, istikrarlı bir forum olması ve forumda yazdıkları bilinçli şeyler ve daha önce çıkarttıkları işlerin hoşuma gitmesiydi... Umarım yardımcı olur.

*En çok kafama takılan hijyen konusuydu...

------------------------------------------------------
Ancak size rahatlıkla söyleyebilirim ki benden önce o koltuğa hepatit li bir müşteri oturmuş ve dövme yaptırmış olsaydı bile rahatlıkla yaptırırdım. Kesinlikle daha hijyenik olabilirdi diyebilceğim hiç bir şey yoktu. Son derece güven vericiydi herşey. Bir cerrah ameliyat yapsaydı eminim bukadar hijyenik yapabilirdi zaten. Hatta dövme yaptırdıktan sonra sevdiklerime zarar vermemek için hepatit testi yaptırmayı düşünüyordum. Ancak şu an o hijyeni gördükten sonra böyle birşey kesinlikle düşünmüyorum.

*Seçtiğim dövme deseni bütün ayrıntılarıyla, gölgelendirmeleriyle aynısı olucak mı?

------------------------------------------------------
Aynısı oldu evet. Hatta seçtiğim desenden daha ayrıntılı oldu. Gölgelendirmeler çok daha gerçekçi ve anlaşılır durdu. Tam olarak istediğim şey net bir şekilde anlaşılıp tam istediğim şekilde yapıldı. Boya konusunda da siyah'tı yaptırdığım şekil. Siyah tonu gerçekten çok hoş boyanın... Bu işten daha çok anlayan arkadaşlar da gördü (birkaç dövmesi olanlar) hepsinin yorumu siyah tonu cidden çok hoş olduğu yöndeydi. Siyahın tonu nasıl oluyor ki diye soranlar olur belki (: Gölgelendirmeler de çok belli oluyor... Ellerine sağlık Umut (:

*Acı

-----
Kişiden kişiye değişebilecek bir olay... Benim hissettiğim dövmenin sınırları çizilirken uyurken yapsalar uyanmam demiştim hatta... Ancak gölgelendirme kısmına geçince acı ara sıra suratınızın asılmasına sebep olabiliyor. Ancak dayanma sınırınıza yaklaşmıyor bile. Bir süre sonra zaten hissetmiyorsunuz... Gerçekten korkucak birşey yok.

*Fiyat

----------
İlk önce mail atarak sordum fiyat... Mail de verdikleri fiyattan yaptılar... Fiyat olayını pek sorgulamadım. Bana bir ressamın çizdiği bir tablonun fiyatını sorgulamak gibi geliyor çünkü... Ancak daha önce görüşüp fiyat aldığım diğer yerlerden emin olun farkı varsa da çok azdır... Azcık daha vericeğiniz bu fark emin olun ki çok daha içiniz rahat ve ömrünüz boyunca rahatlıkla taşıyabileceğiniz kadar kaliteli bir dövmeniz olarak size fazlasıyla geri dönüyor.

*Dövmeden Sonra

----------------------
Şu anda bana tavsiye edilen kremi 5-6 kez sürüyorum. Bugün 3. günüm... Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Dövme üzerinde hafif pütürler oluştu. Kabuk bağlayacak dedikleri bu olsa gerek (: Krem sürerek yumuşatıyorum hergün. İlk gece sabah dövmeyle uyandığımda t-shirt ümde siyah boya çıkmıştı biraz. O da derinin üstünde kalan artıklarmış. Normal birşey olduğu söylediler. Böyle birşey olursa korkmayın (: Zaten dövmenizde herhangi bir renk kaybı olmuyor.

Umarım faydalı olmuştur arkadaşlar...

İyi Günler...

Hornet
Alt 12-14-2008, 12:34 PM
spider Offline
adminitrator

teşekkürler hornet ne dövmesi yapmıştık hatırlamadım yazarsan sevinirim
Alt 12-14-2008, 06:15 PM
hornet Offline
Junior Member

yanan bir kart (maça as) dövmesiydi abi...
bu hafta içinde bir boşlukta gelicem kontrole (:
Alt 12-16-2008, 09:40 PM
tsc16 Offline
Junior Member

usta forumda ve sitede kullandiginiz silahli kurukafali maca cok hosuma gitti tek renk olarak dovme yaptirmayai dusunebilirim yanliz uzerinde ne yazdigini pek anlayamadim de.. of death ne yaziyo nedir bu cok merak ettim tesekkurler
Alt 02-02-2009, 05:21 PM
seaman Offline
Junior Member

Herkese merhabalar bende 2 hafta önce Dream Tattoo da ilk dövmemi yaptırdım.Burada ilk defa dövme yaptırıcak ya nerede dövme yaptırsam diye kafasında bir sürü soru olan arkadaşlar vardır umarım bu yazdıklarım onlara yararlı olur
1)Dream Tattooya bi arkadaşımın tavsiyesi ile gittim.İlk gittiğim zaman gerçekten aklımda nasıl bi dövme istediğim ya da vücudumun hangi bölgesine yaptırıcağımla ilgili hiç bişi yoktu.Oturduk Güray abiyle konuşmaya başladık bana bir sürü seçenek sundu ve yapılan örneklerden gösterdi.Uzun bi süre sonra nasıl bişi istediğime karar verdim.Bu arada Güray ve Umut abinin tavsiyeleri oldu tabi.Mesela ben ismimi yazdırdım.Beğendiğim karakterin içi sadece düz siyah bi şekildeydi.Gölgeli olursa daha güzel durucağını sölediler.Ciddende gölgeli daha güzel durdu=)Bu aşamada cidden bütün sorularıma hiç bıkmadan usanmadan cevap veriyolar ve bu işi sadece para için yapmıyolar bunu anladım.
2)Dövme modeline karar verdikten sonra randevu verildi.Randevu günü gittim.İşin açıkcası içimde bi korku vardı.Çünkü ilk defa dövme yaptırıyordum.Acı duyucakmıyım ya da yapılan dövme nasıl olucak sonuçta vücuttan çıkmayan bişi ömür boyu onu taşıycam kimse kötü duran bi şeyi taşımak istemez.
3)Artık dövme işlemine geçmeye başladık. Burda Umut Kıran sizinle ilgileniyor
Hijyen konusunda hiç bir şüpheniz olmasın.Dövme yaptıkları iğneyi sizin gözünüzün önünde paketinden çıkartıyolar.Bütün dövme aletinin parçaları steril bi sıvının içinde zaten.Ve sonra dövme yapılmaya başladı.Gerçekten hiç bi acı duymadım.Çevrenizde herkes şöyle acıyo böyle acıyo diyodur kesin banada dediler ordan biliyorum ama inanın abarttıkları kadar bi acı yok.
4)Dövme işlemi bitti ortaya tam da benim istediğimden fazla bi sanat eseri ortaya çıktı.Bana yapmam gereken bakımı tek tek anlattılar.Bir hafta sonra kontrole gelmemi söylediler.Bende bu arada bana söylenen bakımı harfiyen yerine getirdim.İnanın bakım dövme yaptırmak kadar önemli.Ne kadar iyi bakarsanız dövmeniz o kadar güzel olur.Bir hafta sonra kontrole gittiğimde dövmemde hiç bi sorunun olmadğını söylediler çünkü bakımın iyi yapmıştım.Sonuç olarak Dream Tattoodan memnun bir şekilde ayrıldım.
Güray abi belki beni hatırlamayabilirsin malum gelen giden çok oluyokocaeliden gelmiştim ben sol kolumun arkasına ismimi yazdırmıştım.Şimdi bi model daha beğendim en kısa zamanda tekrar gelicem.Cidden bu dövme bağımlılık yapıyormuşUmut abiye selamlar iyi çalışmalar dilerim...
Alt 02-19-2009, 12:10 PM
denizkopan Offline
Junior Member

siteye henüz kayıt oldum ve baktım ki arkadaşlar bilgilerini paylaşıyorlar; ben de paylaşmak istedim...
herkezin ilk önce aklına gelen dövme günah mıdır;? sorusu benimde önceden kafamı baya bi şişirdi...fakat mantıklı bir şekilde düşünürsek neden günah olsun ki...
şimdi düşününce günümüzden cok cok öncede dövme vardı şimdide var...
dövme yaptıranın işte abdesti kabul olmuyormuş? neden...
dövme öncelikle gerçek ve hassas sinir uçlarının bulunduğu deri ile onun üzerini örten, hava ve su girişinin bulunduğu gözenekli ölü deri arasına yapılır...

kaldı ki abdest nedir? herkez abdesti yapılması gereken olarak kafaya yazar ve yalnıştır...abdest Allah ın huzuruna çıkmadan önce insanın temiz olmasını gerektirdiği için yapılır çünkü Allah ın huzurunda dilenecek ve konuşulacak herşey temiz ve günahlardan arınmış olmalıdır yani abdestin maksadı temizliktir ama unutulmamalıdır ki bu konu kalp ile düşünce ile ilgilir...inanmak ile ilgilidir...
çünkü bilirsiniz ki tehemmüm de bi abdest şeklidir ve su bulunmadığı bi durumda toprak ile yapılır...ee şimdi hani abdestte suyun her yerimize değmesi gerekiyordu bi kere tehemmüm de su unsuru yok... peki ne var? inanmak var...

gönülden yaptığın şeye inanırsan anlarsın ki aslında herşey kafada ve kalpte biter..
yani benim şahsi görüşüm şu dur... kişi eğer ki Allah a gönülden inanarak bir ibadet yapıyorsa o kul ile tanrı arasına hiçbirsey asla ve asla giremez...
ve benim bir başka görüşümde şudur ki; insanlar her zaman birbiri hakkında yalan söylerler, hırsızlık yaparlar, cinayet işlerler, haram yerler, hak yerler, tecavüz ve taciz yaparlar, ve daha neler neler...işte böyle bir dünya da siz bunları ne yapmıssınızdır ne de yapana yardımcı olmussunuzdur siz sadece kendi kendinize başka hiçkimseye zarar vermeden sevdiğiniz şeyi yaptırmıssınızdır ; dövmenizi... ve bunda ben şahsi olarak hiçbir zarar ve kötülük görmüyorum benim açımdan günah değildir.... ancak bu benim görüşümdür!

herşey kafada biter arkadaslar dövme yaptıracak arkadaslar için tavsiyem öncelikle bu tür konuları kafanızda halletmektir daha sonra dövme yaptırımına geçmeniz sizin için en iyisi olcaktır...

ve dövme seçerken kesinlikle iyice bi düşünün çünkü hayatınızın sonuna kadar üzerinizde tasıyacaksınız yani sizi yansıtan öğeler bulunması sizin için iyi olacaktır...

ve unutmayın dövme bir sanattır....
Alt 06-09-2009, 06:24 AM
spider Offline
adminitrator

Standart teşekkürler seaman

teşekkürler seaman tabiiki hatırladım seni her zaman bekleriz.kendine dikkat et
Alt 06-09-2009, 06:28 AM
spider Offline
adminitrator

saolasın deniz kopan ağzına sağlık yazın çok güzel ve katılıyoruz
Alt 07-07-2009, 06:46 PM
cash_72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cash_72 Offline
Junior Member

ying yang dövmesi yaptırmak istiyorum sol başparmağı ile işaret parmağının başlangıcının arkasına elimin üstüne düşündüm yer olarak siz ne dersiniz
Alt 08-27-2009, 06:30 PM
denizkopan Offline
Junior Member

ben teşekkür ederim arkadaşlar...)
Alt 08-27-2009, 06:32 PM
denizkopan Offline
Junior Member

ying-yang dövmesi özel bi dövmedir bence ve özel bir yerde bulunması daha ii durur kanımca mesela ensenin altında etrafı bi yıldız ile cevrilirse bence harika durur ama karar senin vücut senin arkadasım...)
Alt 09-16-2009, 08:46 PM
Mc_Shadow Offline
Junior Member

Mc_Shadow - MSN üzeri Mesaj gönder
Cool

Selamlar...Yaşım 17 ve Fuck The System Yazısının Ön Planda Olduğu Şekilli Bir Dövme Yaptırmak İstiyorum...Sizce Yapacağım Yer Neresi Olmalı ve İyi Bir Dövme İçin Aşağı Yukarı Ne Kadarlık Bir Bütçe Hazırlamalıyım
Alt 09-17-2009, 08:27 AM
spider Offline
adminitrator

ömür boyu taşıyacağın için iyi düşün derim guraytan@hotmail.com dan iletişime geçebilirsin
Alt 09-21-2009, 08:24 AM
Mc_Shadow Offline
Junior Member

Mc_Shadow - MSN üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
spider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ömür boyu taşıyacağın için iyi düşün derim guraytan@hotmail.com dan iletişime geçebilirsin
Tşk...Eklemiştim Ama Kabul Edilmedi Sanırım :/
Alt 09-23-2009, 06:52 PM
Tlahuelpuchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tlahuelpuchi Offline
Junior Member

Tlahuelpuchi - MSN üzeri Mesaj gönder Tlahuelpuchi - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Yeni üye oldum.Çalışmalarınızı çok beğendim..Ellerinize Sağlık..
Alt 09-24-2009, 06:20 AM
spider Offline
adminitrator

teşekkürleeer
Alt 11-06-2009, 12:20 PM
uuR Offline
Junior Member

bende yaptırmak istiyorum ama hala tam olarak bi desen olusturmadm kafamda we askerlik konusunuda kafam cok kaktılar sorun olur falan diye.. bana cok sacma geldi sorun olması ama genede endişe işte.... bu konuda da bilgi werirseniz sewinirim..gerci daha ünv. te deym askerlige cok war
Alt 12-23-2009, 10:10 AM
derinx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
derinx Offline
Junior Member

yaptırdıqımız dövmenin 1 tek sorunu var bir zaman sonra yaptırdgm tattodan sıkılıoruz sonra o tatto yu çıkarmak yerine üstüne dövme yapılıyormu tekrar daha farklı
Alt 02-11-2010, 05:32 AM
spider Offline
adminitrator

seaman teşekkürler her zaman bekleriz..sohbetede gel..
Alt 04-02-2010, 11:04 AM
Dilara Offline
Junior Member

dövme yapTırmayı çoK ama çok istioRum ama akLım çOk karışıo yazdıkLarınız güzeL ama yinede akıLda soru kaLıo ßen çoK zoR ßeğenen ve Çabuk sıkıLan ßiriyim kaRar veremedim ßi türlü ve taßi yaptırıcam yeR temiz mi deiLmi sonradan mıkRop kapar mı bunlar kaldı aklımda?
Alt 04-03-2010, 03:30 AM
spider Offline
adminitrator

modelden emin değilsen dövme yaptırmak için yaptırma derim düşün ve bekle
..yaptıracağın dövme seni ifade etmeli unutma ki ölünceye kadar vucudunda kalacak..
Alt 12-07-2010, 01:38 PM
ngedlec Offline
Junior Member

arkadaslar selam
dun aksam kesin karar verdim ve bu aksam 7 de randevum var ve ve ve dusundukce karnim agrimaya basliyor heyecandan mi korkudan mi dogrusu bilemedim :-)
Alt 12-08-2010, 07:15 AM
spider Offline
adminitrator

her güzel şeyin bir bedeli var bittiği zaman bu mu diceksin
Alt 12-10-2010, 06:37 AM
ngedlec Offline
Junior Member

oldu vee bitti ve bekledigimden cok az bi aci oldu hic denebilecek az kadar hatta.. :-) aci engeli olan arkadaslar bu derdi hic dusumeyin bile derim..
Alt 12-13-2010, 09:31 PM
brida Offline
Banned

merhaba. ben 1 ay önce koluma dövme yaptırdım ve yaptrmadan bir kaç gün önce de ağda yaptım tüyler sorun olmasın diye. ama şimdi tüyler tekrar çıktı ağda yapmam lzım dövmenin üzerine yapabilir miyim zarar verir mi dövmeme ??
Alt 12-13-2010, 09:36 PM
brida Offline
Banned

Talking

Alıntı:
ngedlec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaslar selam
dun aksam kesin karar verdim ve bu aksam 7 de randevum var ve ve ve dusundukce karnim agrimaya basliyor heyecandan mi korkudan mi dogrusu bilemedim :-)
ben de yaptrdm ve inanın canı cok tatlı biriyim cok korkuyordum acaba bayılır mıyım fln diyordum ama bittiginde amaan bu mu tüm vücuduma yaptırabilirm dedim hatta devamını da düşünüyrm ilerleyen zamanlarda
Alt 12-20-2010, 08:43 AM
ngedlec Offline
Junior Member

Alıntı:
brida Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben de yaptrdm ve inanın canı cok tatlı biriyim cok korkuyordum acaba bayılır mıyım fln diyordum ama bittiginde amaan bu mu tüm vücuduma yaptırabilirm dedim hatta devamını da düşünüyrm ilerleyen zamanlarda
kesinlikle ayni dusuncedehyim acaba baslamisken ikinciyidemi aradan cikarsam demistim
Alt 01-10-2011, 05:02 PM
darkice Offline
Junior Member

Standart woswos dövmesi

bana lütfen woswos döwmes bulablirmisiniz yan profil. gölgei olmasada olur... hiç bir yerde bulamıyorum ne nette ne burda yardımcı olursanız sevinirim...
Alt 01-15-2011, 01:12 AM
xxSenOlmasanxx Offline
Junior Member

Merhaba Arkadaslar; Asagı Yukarı Benımde 3 Yıldır Dövmem Var; Yurt Dısında Yasıyorum Dedıgınız Yer Maalesef Cok Uzak Burda Yaptırdıgım Yer ıse Cok Temız Hıjyenık Ve Her Türlü Bılgılendırıyorlar Sızı Daha önce Pıercıngımıde Orda Yaptrırmıstım Ve Cok Memnun Kaldım Halada Cok Begenıorum Hıc Bır Pısmanlık Duymadım Sadece Tek Sorun Zamanında Aılemden Gızlı Yaptırmıs Olmam Ve Bu Nedenle Onlara Hala Acıklayamadım Aslında Tam Sol Bılegımde Görünecek Sekılde Ama Onların Yanında Saklamaya Calısıyorum; Herneyse Asıl Sorun Yakında Evlenıyorum Ve Nısanlım Dövmemı ıstemıyor; Hatta Bu Yüzden Daha önce Kac Kez Aramız Acıldı Kücük Bırsey Olmasına Ragmen Sorun Cıkarıyor Ve Sımdı Ne Yapacagımı Gercekten Hıc Bılmıyorum; Ben Cok Memnunum Ve Devamlı Bırakmak ısterım..................

Bu Arada Ark Dedıklerının Cogu Dogru Ama Banyo Yapma; Dus Alma Konusuna Gelınce Benım öyle Bı Problemım Olmadı Yanı Gayet Rahat Dusumuda Aldım Vs. Bı Sorun Olmadıgını Söylemıslerdı Olmadıda...

Sunuda Ekleyım Belkı Merak Edenler Vardır; Bende Cok Arastırmıstım Zamanında.........
Dövme Yaptırmak Günyahmıdır, Günah Degıl Ama Haram; Peygamber Efendımız Tarafından Yasaklanmıs Vücudunuzla Oynamayın Dıyor Abdest Konusuna Gelınce Gusl Abdestıde Gecıyor; Namazınıda Kılabılırsın öyle Problemler Yok Ark. Nıhat Hatıpoglu Kendısı Söylemıstı Ve Burdada Bı Cok Hocaya Sordum Hepsıde Aynı Seyı Dıyor....

Ve En Son; Dövme Gercekten Bagımlılık Yapıyor; Bılegımın üstünde Kelebek Dövmem Var Ama Sımdı Bı Tane Daha ıstıyorum; Dedıgım Gıbı Tek Sorun Evlenecegım Kısının Dövmeyı Sevmemesı Ve Bendede ıstemıyor.........

Bu Konuda Yorumlarınızı Esırgemezsenız Cok Sevınırım......
Alt 02-22-2011, 04:03 PM
ardabatum Offline
Junior Member

Gerçekten cok güzel yazmıssın.. Eline sağlık.. Spider özel mesaja bakarmısın acaba
Alt 04-09-2011, 12:32 PM
_crosus_ Offline
Junior Member

Merhaba..
Yeni üye oldum. Dövme yaptırmayı çok istiyorum ve tesadüfen internetten Dream Tattoo'yu keşfettim. Yazıları okudum uzun uzun =) Güray Abinin yazılarını okudum ve şaşırdım. Şaşırdım evet çünkü birçok dövme yaptıran arkadaşım var birçok dövme yapan insan gördüm. Ama hiçbiri işini tüm gerçekliğiyle böyle anlatmıyor. Ben hiçbir dövme yapan insanın bu kadar işinin olumsuz yönlerini dahil tüm gerçekliğiyle anlatanı yada yardımcı olmaya çalışanı görmedim. Güray abimiydi hatırlamıyorum yanlışda hatırlayo olabilirm ama dövme yaptıktan sonra iş bitmiyor diye bir yazı okudum. Ben karşılaştığım hiç bir dövme yapan insanın bu şekilde düşündüğünü görmedim ve açıkcası böyle düşünenlerinde olduğunu sanmıyordum. Ne kadar güzel birşey gerçekten. Kendi adıma çok teşekkür ederim Güray abi hem sana hemde arkadaşlarına. İşini bu kadar sahiplenen ve insanları bu kadar aydınlatmaya çalışan insanların olduğunu görmek çok mutluluk verici en azından benim gibi dövme yaptırmayı çok isteyen insanlar için.. Çünkü işinde başarısız yada bu işi öylesine yapan insanlarla karşılaşma ve sonucun kötü olma ihtimalini düşününce =s Şuan da bekliyorum çünkü tam olarak dövmemin desenine emin olamadım daha sonra sadece model yüzünden (dövme yaptırdığım için değil ) pişman olmamak için karar aşamasındayım =) Ama şunu söyleyebilirim dövme yaptırmayı çok istiyorum ve dövme yaptıracağım yer Dream Tattoo'dur =) inş. görüşürüz Güray abi seninle ve arkadaşlarınla...
Alt 04-10-2011, 09:12 AM
spider Offline
adminitrator

Alıntı:
_crosus_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba..
Yeni üye oldum. Dövme yaptırmayı çok istiyorum ve tesadüfen internetten Dream Tattoo'yu keşfettim. Yazıları okudum uzun uzun =) Güray Abinin yazılarını okudum ve şaşırdım. Şaşırdım evet çünkü birçok dövme yaptıran arkadaşım var birçok dövme yapan insan gördüm. Ama hiçbiri işini tüm gerçekliğiyle böyle anlatmıyor. Ben hiçbir dövme yapan insanın bu kadar işinin olumsuz yönlerini dahil tüm gerçekliğiyle anlatanı yada yardımcı olmaya çalışanı görmedim. Güray abimiydi hatırlamıyorum yanlışda hatırlayo olabilirm ama dövme yaptıktan sonra iş bitmiyor diye bir yazı okudum. Ben karşılaştığım hiç bir dövme yapan insanın bu şekilde düşündüğünü görmedim ve açıkcası böyle düşünenlerinde olduğunu sanmıyordum. Ne kadar güzel birşey gerçekten. Kendi adıma çok teşekkür ederim Güray abi hem sana hemde arkadaşlarına. İşini bu kadar sahiplenen ve insanları bu kadar aydınlatmaya çalışan insanların olduğunu görmek çok mutluluk verici en azından benim gibi dövme yaptırmayı çok isteyen insanlar için.. Çünkü işinde başarısız yada bu işi öylesine yapan insanlarla karşılaşma ve sonucun kötü olma ihtimalini düşününce =s Şuan da bekliyorum çünkü tam olarak dövmemin desenine emin olamadım daha sonra sadece model yüzünden (dövme yaptırdığım için değil ) pişman olmamak için karar aşamasındayım =) Ama şunu söyleyebilirim dövme yaptırmayı çok istiyorum ve dövme yaptıracağım yer Dream Tattoo'dur =) inş. görüşürüz Güray abi seninle ve arkadaşlarınla...

teşekkürler bekleriz
Alt 05-03-2011, 11:47 AM
kayra_1905 Offline
Junior Member

mrb iyi günler epilatörle kolumdakı tügler alındıktan sonra kızarıklıklar oldu onların üstüne dövme yapılması uygunmudur sorun olurmu
Alt 05-03-2011, 01:30 PM
spider Offline
adminitrator

dermatolaga danız derim doktora
Alt 05-18-2011, 09:21 AM
kayra_1905 Offline
Junior Member

mrb arkdslar dövme yaptırdım 10 gün oldu dövme ne zman iyilişir kabuklar tamamen ne zman döker
Alt 05-19-2011, 08:28 AM
spider Offline
adminitrator

Alıntı:
kayra_1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
mrb arkdslar dövme yaptırdım 10 gün oldu dövme ne zman iyilişir kabuklar tamamen ne zman döker
Merhaba formumuzdaki Dövme Bakımı kısmı size yardımcı olur.

http://forum.dreamtattoo.com/dovme-bakimi-t33.html
Alt 12-25-2011, 05:03 PM
KingHunter Offline
Junior Member

bu siteyi yeni keşfettim hoşuma da gitti ayrıca yeni yaptıracak arkadaşlara kendi tecrübemi paylaşmak isterim.

bir kere tadını aldınız mı devamı mutlaka geliyor

dün 3. dövmemi yaptırmanın gururunu yaşıyorum hala. inş. 4. dövmem dream tattoo ile hayat bulur.
Alt 12-26-2011, 12:43 PM
spider Offline
adminitrator

Alıntı:
KingHunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu siteyi yeni keşfettim hoşuma da gitti ayrıca yeni yaptıracak arkadaşlara kendi tecrübemi paylaşmak isterim.

bir kere tadını aldınız mı devamı mutlaka geliyor

dün 3. dövmemi yaptırmanın gururunu yaşıyorum hala. inş. 4. dövmem dream tattoo ile hayat bulur.
Teşekkürler
Alt 12-27-2011, 07:37 AM
cloudhun Offline
Junior Member

Faydalı bir yazı oldu benim içinde daha net düşünebildim artık, Teşekkürler.
Alt 02-23-2012, 06:13 AM
spider Offline
adminitrator

rica ederim
Alt 03-01-2012, 12:41 PM
spider Offline
adminitrator

............................
Alt 04-06-2012, 10:17 PM
onurmuti Offline
Junior Member

merhaba ben istanbul beşiktaşta oturuyorum ve kaşıma piercing taktırmak istiyorum ama 16 yaşındayım ailem o konuda karışmıyo sen bilirsin dediler bende tamam dedim bana tam bilgi verirseniz sevinirim.
NOT: piercing kaşıma olucak.

Seçenekler
Stil