#1  
Alt 06-14-2007, 08:55 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart dövme hakkında sorular cevaplar

DÖVME HAKKINDA BAZI SORULARA KISA CEVAPLAR

SORU: Dövme yaptırırsam kanser olurmuyum? Kaşıma piercing takılırsa kaşım düşermi? Dilimi deldirirsem tat alma duyumu yitirirmiyim? vs.vs.?
AHANDA CEVAP:En çok karşılaştığımız soruların geneline cevap vererek başlayalım.. Dövme ve piercing mesleği , üzerinde en fazla şehir efsanesi üretilen meslektir.Soruda varolan şıklar gibi ilginç sorularla hemen hergün karşılaşıyoruz... Mutlaka yanlış yapılan uygulamalar yüzünden insanlar dövme ve piercingle alakalı sorunlar yaşayabilir... Ancak kanser vs. gibi safsatalar tabloit gazetelerin uydurmalarından başka bir şey diildir.. Kullanılan malzemeler kaliteli ve uygulamayı yapan kişi profesyonel olduğu sürece hiçbir sorun yaşanmaz..

SORU: Dövme yaptırırken ne hissederim çok acırmı?Vücudumun en az ve en çok hisseden yerleri nereleridir?

AHANDA CEVAP: Aslında bu tamamen ağrı eşiğinizle alakalı bir soru ancak aynı zamanda birçok insanın dövmeden çekinmesinede sebeb olan bir konu... Evet , kalıcı dövme uygulaması yapılırken bir miktar acı hissedersiniz. Dayanılmaz bir acı olmamasına rağmen , bana göre bu acı dövmenin sahiplenilmesi açısından hissedilmesi gereken bir acıdır. Böylece dövmeye manevi anlamda da sahip olursunuz. Yıllardır binlerce kişiye dövme yapan biri olarak söylüyorum , şu ana kadar dövmeye acısı yüzünden dayanamayan yada yarım bıraktırmak isteyen kimseyi görmedim.. Tabiiki vücutta belirli bölgeler daha fazla hisseder.(boyun , koltuk altı , parmak araları ve baldırın arka kısmı gibi..) Ama kesinlikle dayanılmayacak bir tarafı yoktur... En az hissedilen yer diye birşey olduğunu sanmıyorum.Vücutta genellikle hissedilen her bölgede aynıdır..iki müşterimin konuyla alakalı yorumlarıyla bitiriyorum: ERKEK:"At sineği ıssırması gibi bişey"(o nasıl oluyorsa?!) BAYAN:" İğneli epilasyona göre çok daha az hissediliyor"(bunuda bilmiyorum walla?!)

SORU: Vücut geliştirme sporuyla uğraşmak yada kilo alıp vermek dövmeye bir zarar verirmi?

AHANDA CEVAP:Dövme , epidermis denilen derinin ilk katmanının altındaki pigment hücrelerinin rengini değiştirme uygulamasıdır... Ve vücudun boyut değişimlerinde ikinci katman yeni hücre üreterek deri yüzeyinin bozulmasını engeller. Kısacası bu yaptığınız spor vücudunuzu ilk haline göre 2 yada 3 katına çıkarmadığı sürece bir problem yoktur.Ki böyle bir şeyde imkansızdır. Fakat aşırı kilo alıp verme sonucu oluşabilecek büyük çatlaklar dövme için sorun yaratabilir... Ancak bu durumlarda çatlakların oluşabileceği bölgelerde belli olduğu için herhangi bir problem yaşamazsınız.

SORU: Dövme yapıldıktan sonra yara gibi kabuk oluşurmu? , kanama olurmu? , ağrı yaparmı? Kısacası dövme bakımı nasıl yapılır?

AHANDA CEVAP: Size verilen kremi düzenli olarak kullandığınız ve dövme uygulanan bölgeyi temiz tuttuğunuz sürece herhangi bir kabuk oluşması söz konusu değildir... Ancak uygulama sonrası bakım konusunda titiz olmazsanız bölge enfekte olabilir ve kabuklanma oluşabilir. Normal şartlarda dövme uygulaması sırasında bölge üç çeşit tepki verir:
- Ten sıvısı dediğimiz kanla karışık bir serum sıvının gelmesi
- Uygulama yapılan bölgenin kabarması
- Uygulama alanında kızarıklık oluşması
dövme uygulaması bittikten en fazla 1-2 saat sonrası yukarıda belirtilen tepkimelerin hepsi normale döner. Yani sonradan tende kanama , şişme gibi bir olaya rastlanmamıştır... Ancak yapılan dövme çok büyük boyutlu bir çalışmaysa o akşam bir ağrı kesici içmek uygundur... Genellikle buna gerek olmasa bile...

SORU: Bir iki yılda silinen geçici dövmeler varmıdır?

AHANDA CEVAP:Yıllardır karşılaştığımız en çılgın sorulardan biridir bu... Yıllardır öyle birşey yoktur dememize rağmen bir türlü insanları ikna edemediğimiz bir soru...Geçici dövme kına özlü bir karışımla deri yüzeyine uygulanır ve ortalama 10 - 15 gün içinde silinir... Bir iki yıl içinde silineceği söylenerek yapılan fakat bir türlü çıkmayan dövmeler yüzünden bize gelen birçok mağdur insan tanıyoruz.En çabuk vücudu terkettiği söylenen kimyasal özlü permanent make-up(kalıcı makyaj) boyaları bile asla tam olarak kaybolmazlar... bölge atması dediğimiz bir bölümün silinmesi olayına istinaden geri kalan bölümler ömür boyu estetiği zedeleyici bir formatta vücutta taşınır. Kısaca dövme yaptırmadan önce iyice düşünülüp , net karar verilmesi gereken bir olgudur... Çünkü bir iki senede kaybolup gitmez...

SORU: Dövmem eskisi gibi canlı görünmüyor. Sanki soldu gibi... Oysaki televizyonda yada dergilerde dövmelerini gördüğüm insanların dövmeleri sanki yeni yapılmış gibi canlı görünüyor... Neden?

AHANDA CEVAP:Dövme yapıldıktan sonra 15-20 gün içerisinde ömür boyu taşıyacağımız formatı alır. bu süre zarfında dövme uygulaması sırasında tahrişe uyrayan derimizin ilk katmanı kendini atar.(Boya ikinci katmana bırakılmaktadır)... dövme ilk yapıldığı anda ilk katmanda boyalı olduğu için daha parlak ve canlı görünür... Oturmuş bir dövmeyse ilk yapıldığı ana göre bir ton soluktur... fakat bu solukluk asla abartıldığı gibi bir açılma değildir.
Televizyon ve dergilerde gördüğünüz dövmelere gelince... Dergilerdekiler ya yapıldıktan hemen sonra fotoraflanmış yada üzerinde photoshop türü programlarla oynanmış dövmelerdir. Televizyon konusuysa açıklamasını bir türlü yapamadığımız ilginç bir illüzyondur... Bir kameraya dövmenizin videosunu çekin ve televizyonda izleyin... Dövmenizin ne kadar koyu göründüğüne şaşıracak hatta bizim gibi bunun bir illüzyon olduğunu düşüneceksiniz... Cidden!


SORU: Kalıcı dövme silinebilirmi? eskiden yaptırdığım çok kötü bir dövmem var? Ve arkadaşlarım çıkartabilmem için birçok yöntemden bahsettiler... (sıcak ekmek , incir sütü vs.) sizce ne yapmalıyım?

AHANDA CEVAP:Evet... silinebilir. Size söylenen ilkel çıkartma yöntemlerinden kaçınmanızı öneririz. Çünkü söylenenler hurafeden öteye geçmediği gibi ömür boyu geçmeyen yara izlerine sebebiyet verebilirler. En mantıklı çözüm konunun uzmanı bir dermatoloğa giderek bölgeye lifting denilen lazerli silme işlemini yaptırmaktır. Bir kaç seans sonrası deride dövmeden geriye pek bişey kalmadığını görürsünüz... Hatta % 100 silinmiş , hiç iz kalmamış uygulamalarada şahit olduk
SORU: Dövme yaptırmadan önce bir miktar alkol alsam bişey olurmu?

AHANDA CEVAP:Asla tavsiye etmiyor ve alkollü gelen müşterilerimize uygulama yapmıyoruz. Sebebi şudur: Çok az bile olsa alınan alkol kanı sulandırmakta ve dolaşımı hızlandırmaktadır... Buda dövme uygulaması sırasında bölgenin kanamasına , derinin zerk edilen boyayı kusmasına sebeb olabilir...
NOT: Bu tip olaylar genellikle kişinin dövme korkusuna karşı kendini rahatlatmak için tercih ettiği şeylerdir. Fakat önemle belirtiyoruzki alkollü bir kişi normal bir insana göre dövmeyi çok daha fazla hisseder.... Kısacası canı yanar...
SORU: Bir dövme stüdyosunun steril uygulamalar yaptığına inanmak için nelere dikkat etmeliyim?

AHANDA CEVAP:Öncelikle sizde kullanılacak tek kullanımlık malzemelerin , sadece size özel olduğuna ikna olmanız gerekiyor... uygulama sonrası bu malzemelerin imha edildiğini görmek isteyiniz... Kullanılan sterilizatörlerin özellikleri hakkında bilgi alın. Stüdyonun (sıhhi temizlik açısından)temiz olmasıda şart tabii...
ÖNEMLİ NOT: Bütün saydıklarımızın yanı sıra içtenlikle konuşmak gerekirse , bolca stüdyoları gezin , dövmecilerle tanışın , kataloglarını ve stüdyolarını inceleyin , uygulamalarını izleyin.... Son olarak içlerinden vücudunuzu emanet edebileceğinize inandığınız sanatçı , dövmeciniz olsun. Diğerleri dost olarak kalsın... Dışarıdan bakıldığında ne kadar temiz görünürse görünsün , güvenmeden sağlığınızı kimseye emanet etmeyin


kaynak izimir köprüaltı tattoo


1-) NERELERE, KİMLERE, KALICI DÖVME YAPILMAZ,

NERELERE DAHA UYGUN OLUR?

Eğer yaptıracağınız bölgeye kesin olarak karar vermediyseniz kalıcı dövmenizi yaptıracağınız dövme sanatçısına danışmanızı tavsiye ederim. Zira dövmenizi yaptırmayı düşündüğünüz yer, gerek estetik açıdan gerekse de yaptıracağınız yerin deri yapısı açısından uygun olmayabilir.

Vücudun bükümlü deri dediğimiz eklem bölgelerindeki hareketli deriye dövme yaptırmamaya çalışın. Kol dirseği, el bileği, el üstü, boyun, diz kapağı ve çevresi ve hatta göbek kısmına tavsiye etmiyorum.Çünkü hareketli deride, ne kadar ince işçilik verilirse verilsin dağılmalar ve bulanıklaşmalar olacaktır. Sağlık açısından bu bölgelerde de sakınca yoktur ancak ikaz etmemizin nedeni estetik kaygılardır.

Kalıcı dövme yaptıran kişilerin geleceklerini düşünüp, kendilerini hayat boyu rahatsız etmeyecek figürler seçmeleri en makul olanıdır.

Et benlerinin üzerine, açık yara üzerine, hayati derecede alerjik tepkimeli vücutlarda, kanın pıhtılaşmasının zorlandığı kişilerde, yeni ameliyat izlerinin üzerine dövme yapılmaz.

Doğuştan gelen ve yayılma özelliği olabilecek bazı lekelerin de üzerlerine dövme yaptırmadan önce bir dermatoloğa danışılmasında yarar vardır.

Kendi isteklerini belirtemeyecekleri için hayvanlara kalıcı dövme yapılmaz .Etik olarak yapılması yanlıştır. Ne kadar para teklif edilirse edilsin bu tür istekleri her zaman geri çevirdim.2-) KALICI DÖVME ÇIKARTILABİLİR / SİLİNEBİLİR Mİ?

Kalıcı dövmeyi çıkarttırmak yaptırmaktan daha zahmetli bir iş olduğunu hatırlatalım.Tıbbi olarak tedavisi gerekmektedir. Veya işinde usta bir cerraha deri aldırtabilirsiniz. Modası geçecek, ileride pişmanlık duyacağınız figürleri ve yazıları dövme olarak yaptırmayın. Kocakarı ilaçlarıyla ve yöntemleriyle derinizden dövmeyi sökmeye kesinlikle kalkışmayın.Bu konuda uzman olan hekimlere danışılmalıdır. Kulaktan dolma bilgilerle dövme çıkartmaya çalışılmamalıdır. ( ikinci kitabımda genişçe bu konuda bilgi olacak)3-) KALICI DÖVME YAPILIRKEN CANIM YANAR MI?

Evet kalıcı dövme yapılırken can acıtır. Ve bence bu acı dövmenin sahiplenilmesi açısından çekilmesi gereken bir acıdır. Çektiğiniz acıyla dövmeye manevi açıdanda sahip olursunuz. Ne kadar acıyor derseniz acıyı tarif edemem. Ve kişilerin de acı eşiğini bilemem ama dayanılmayacak bir acı olmadığını söyleyebilirim.4-) KALICI DÖVME ÖNCESİ ALKOL VS ALSAM ZARARI OLUR MU?

Kalıcı Dövme öncesinde ve yapım aşamasında kesinlikle alkol alınmamalıdır. Dövme sırasında sulu pembemsi bir kan akar. Kalıcı dövme öncesi alkol yada uyuşturucu alınması halinde kan dolaşımı hızlanacağından akıntı fazlalaşacak ve deriye verilmeye çalışılan boya geri atılacaktır. Yaptıran kişi daha fazla acı çekecek, dövme sanatçısını da uğraştıracaktır. Ayrıca deri verilmeye çalışılan rengi tam alamayacak, zorladıkça da deforme olacaktır.5-) VÜCUT GELİŞTİRME SPORU YAPMAK VE AŞIRI KİLO ALMAK YADA KAYBETMEK KALICI DÖVMEYİ ETKİLER Mİ?

Dövmeyi yaptırdığınız zaman diliminden sonra (özellikle kol ve omuz için geçerli) dövmeyi yaptırdığınız bölge kaslarınız 2 yada 3 kat genişlemeyecekse herhangi bir problem yaratmaz. Zaten Vücut Geliştirme Sporu’na başlama yaş ortalaması 18 olduğu düşünülürse, o yaştan sonra vücut ölçülerinin spora bağlı kaslanma oranı profesyonel vücut geliştirme sporcuları dışında 2 kat ve üzeri olamaz. (Not:4 sene Vücut Geliştirme Ve Body Fitness Antrenörlüğü ile uğraştım. Hala da fitness yapmaktayım))

Ancak aşırı kilo kayıplarını ve alımları için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Dövme bulunan bölgedeki aşırı kilo alımı (özellikle göbek, kaba etler, boyun, baldır) ve kaybı estetik bozukluğa yol açabilir.6-) DÖVME HANGİ MEVSİMDE YAPTIRILMALIDIR?

Toplumda genel kanı olarak, dövmenin yaz aylarında yapıldığı yaygındır. Nedeni de insanların daha çok yazın görselleşmeleri kışın lahana gibi kapandıklarından dövmenin akla gelmemesidir Bana göre dövme yaptırmanın en iyi zaman dilimi; dört mevsim yaşayan ülkemizde Ekim-Mart ayları arasıdır.Sonbahar veya kışın yaptırdığınız dövmenin renkleri kısa kollularla gezdiğimiz yaz aylarında oturmuş olacaktır. Ayrıca dövme seansı sonrasında yapılan bakımda kullanılan kremler ve solüsyonlar yaz aylarında (zaten sık ve çok terleyen vücudumuza) rahatsızlık verecektir. Yaz aylarında yaptırılan dövmelerde mikrop kaptırma riski çok daha fazladır.Burada yazılanların yanlış anlaşılıp ‘yazın dövme yaptırılmaz’ diye bir kural koymaya çalıştığım düşünülmesin. Ama tavsiye edilen sonbahar-kış aylarında yaptırılmasıdır.7-)DÖVME YAPTIRINCA AIDS YADA BAŞKA BİR HASTALIKBULAŞABİLİRMİ?

Dövme yapımında kullanılan özellikle sabit aletlerin sterilize edilmiş olması ve sarf malzemelerinin de tek kullanımlık olması çok önemlidir. Eğer bir dövme de kullanılan paslanmaz metal olan sabit bar ve uç(nozzle) sterilize edilmemişse, yada iğne,deri yumuşatıcı krem, boya kabı kişiye özel kullanılmıyorsa (tek kullanımlık değil ise) risk altındasınızdır.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 02-08-2008, 11:32 AM
wolkan Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Mesajlar: 12
Standart

5-) VÜCUT GELİŞTİRME SPORU YAPMAK VE AŞIRI KİLO ALMAK YADA KAYBETMEK KALICI DÖVMEYİ ETKİLER Mİ?

Dövmeyi yaptırdığınız zaman diliminden sonra (özellikle kol ve omuz için geçerli) dövmeyi yaptırdığınız bölge kaslarınız 2 yada 3 kat genişlemeyecekse herhangi bir problem yaratmaz. Zaten Vücut Geliştirme Sporu’na başlama yaş ortalaması 18 olduğu düşünülürse, o yaştan sonra vücut ölçülerinin spora bağlı kaslanma oranı profesyonel vücut geliştirme sporcuları dışında 2 kat ve üzeri olamaz. (Not:4 sene Vücut Geliştirme Ve Body Fitness Antrenörlüğü ile uğraştım. Hala da fitness yapmaktayım))

Ancak aşırı kilo kayıplarını ve alımları için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Dövme bulunan bölgedeki aşırı kilo alımı (özellikle göbek, kaba etler, boyun, baldır) ve kaybı estetik bozukluğa yol açabilir


bende fıtness basladım ve soruma cevap ısık hızıyla geldı
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 10-11-2008, 11:49 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

...............................
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 10-28-2008, 02:37 PM
TOYGUN Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Oct 2008
Mesajlar: 1
Standart

slm ben dovme yaptırmak istiyorum 2 hafta ıcınde studyonuza gelmeyı dusunuyorum fakat bılıyorum fıyat solıyemedıgınızı ama koluma el bilegime yakın bır yere 4cm boyutunda TZ harfı yaptırmak ıstıyorum fıyat konusunda asagı yukarı ortalama bır fıyat solersenız sevınırım tesekkurler
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 02-21-2009, 08:39 PM
resh Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Feb 2009
Mesajlar: 1
Standart

Selam. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Size birkaç sorum olacaktı nereye yazacağımı bilemedim en uygun yer burası diye düşündüm. Yanlışsa yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdi, bir arkadaşımın tanıdığı olan bir dövmeci arkadaşa Ortaköyde yaklaşık bir ay önce 12x12 büyüklüğünde bir dövme yaptırdım (Gölge vs. içermiyor) Yaptırırken şöyle birşey oldu: bu abi boyarken derimin boyayı çok zor kabul ettiğini ve uğraştıracağını söyledi. 2 günde dövme tamamlandı. Kıllandığım bir nokta burası oldu. Doğru mudur değil midir öğrenmek istedim.
Götürdüğüm dövme desenini internetten bulup çıktı almıştım. Yapılan dövme yine buna benziyordu ama ayrıntıları özenli işlenememiş gibi geldi bana. Simetrik bir desen fakat simetriye pek uyulmadan boyanmış filan... İnternetten bulunan desenlerin işlenmesinde böyle problemler oluyor mu? Yeterince özen gösterilmemiş mi? Neler yapılabilir? gibi sorularım var. Şimdiden teşekkürler.
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 02-22-2009, 10:55 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

açık tenli kişilerde dövmenin daha belirgin ve güzel durduğu bir gerçek ama bu siyahlardada güzel durmuyor demek değil bilmem yeterince açıklayıcı oldu mu
__________________
Dream Tattoo & Piercing
sorularınız için
0216 347 59 53 -0532 417 17 89
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 02-23-2009, 04:49 PM
dyg Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Feb 2009
Mesajlar: 1
Standart

ayak altına dövme yapılabilir mi?? saçma bi fikir mi?? sadece merak ettim
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 05-12-2009, 06:46 PM
ege doruk Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: May 2009
Mesajlar: 1
Standart

merhaba ben yeni üye oldum ve dövme yaptırmayı gerçekten çok istiyorum aklım çok karışık herkez bir şeyler söyleyip aklımı karıştırıyor bu sanatı kendi vucüdumda görmeyi çok istiyorum fakat gerçekten ne yaptıracağımı bilmiyorum buraya üye olduktan sonrada kesinlikle dream tattoo dan bşka biyerde yaptırmam ama gerçekten aklım çok karışık yardımcı olursanız çok sevinirim
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 05-13-2009, 05:36 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

yaptıracağın dövme seni yansıtmalı ifade etmeli yıllar sonra pişman olmayacağın ve sıkılmıyacağın bir model seçmeni öneririm
__________________
Dream Tattoo & Piercing
sorularınız için
0216 347 59 53 -0532 417 17 89
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 05-20-2009, 12:48 AM
Takachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Takachi Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: May 2009
Mesajlar: 3
Standart

İnş ßende Kadiköydeki Şüßenizde Yaptırmayı Düşünüyorum En kısa zamanda.
Alıntı ile Cevapla
  #11  
Alt 05-22-2009, 07:14 PM
fioree Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: May 2009
Mesajlar: 1
Standart

selam yeni üyeyim ben..3 hafta önce dövme yaptırdım fakat kabuk bağlamadı ama yeni yeni üzeri pötür pötür olmaya başladı.gerçi kremi yedirmek gerekiyormuş galiba ama ben sürüp bırakıyordum kendisi emer diyordum yedirmek gerektiğini bilmiyordum acaba o yüzden mi iyileşmesi bu kadar uzun sürdü ve kabuklanma yeni yeni olmaya başladı??bide kremi sürdüğüm yer dövme ve çevresi yani kızarıkları içinde kıpkırmızı resmen krem alerji mi yapmış yoksa başka sorun olablir mi ???tşk...
Alıntı ile Cevapla
  #12  
Alt 08-03-2009, 05:09 PM
Berkay34 Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
Mesajlar: 2
Standart

Mrb Ben 15 yaşındayım Herzaman dövmesi olan insanları görünce heveslenirim bende kendi istediğim bir desen yaptırsam ne güsel olur diye fakat . Dövme yaptırmak için yaşın kaç olması gerekiyor bu galiba vücudun büyümesiyle alakalı dövme dağlıyor diye biliyorum ..! Bide tabi 18 yaş altı olunca herhalde yanında Yetişkin biri olmadan yapmassınız Sorun yaşamamak için ..! Bu Sorulara bi cvp alırsam çok güsel olu şimdiden teşekkürler ..!
Alıntı ile Cevapla
  #13  
Alt 11-16-2009, 09:34 PM
01batu01 Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Nov 2009
Mesajlar: 5
Standart

merhaba.2hafta önce koluma tam aşı kısmına güneşe ben<er bir dövme yaptırdım.bide çevresinde gölgeleri var ama dövme bana küçük geldi.kırmızılık atılcak bide biraz daha büyütme şansım varmı ne yaptırırsam güzel durur?
Alıntı ile Cevapla
  #14  
Alt 01-11-2010, 03:54 PM
dolunay Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Mesajlar: 1
Standart

iyi akşamlar bende soru sormak istiyorum koluma kelime i tevhid arapça olarak yaptırmak istiyorum bi kaç girişimim oldu fakat ülkemizdeki din tabuları yüzünden dövmeciler pek hoş karşılamıyor biraz yorum alabilirmiyim tşekkürler
Alıntı ile Cevapla
  #15  
Alt 02-08-2010, 04:30 PM
baho Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Feb 2010
Mesajlar: 1
Standart

benim sorumda su olacak 2 hafta once arkadasıma dovme yaptım orjinal makine ve boyasıyla nerdeyse kabuklarının hepsini attı siyah murekkep kullandım ama dovme yeşil duruyor bunun nedeni nedir? tşkler..
Alıntı ile Cevapla
  #16  
Alt 02-09-2010, 02:35 AM
spider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spider Offline
adminitrator
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 3,285
spider - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

amatörlük ) boyayı yedirememiştir
__________________
Dream Tattoo & Piercing
sorularınız için
0216 347 59 53 -0532 417 17 89
Alıntı ile Cevapla
  #17  
Alt 04-13-2010, 01:18 PM
liquid141 Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesajlar: 5
Standart

Meraba

yaptıracağınız dövme sizi yansıtmalı diyorsunuz, ona göre şekil seçmelisiniz diyorsunuz. Peki ben seçtiğim model, kendimi yansıtsa bile bir başkasında gördüğümde ne yapacağım? Dövmemin kendime özel olmasını isterim. Acaba size bir takım şekiller versek stüdyoya geldiğimizde, bu şekilleri kompozisyon yapabilir misiniz bir şekilde?

Veya aklımızdaki bir takım fikirleri söylesek size siz tasarlayabilir misiniz bizim için? Çünkü bakıyorum bakıyorum şekillere, beğendiklerim oluyor. Ama başkasında görürsem direk soğurum yaptırdığım dövmeden.
Alıntı ile Cevapla
  #18  
Alt 06-24-2010, 01:38 PM
tuncer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tuncer Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 2
Standart

S.A USTA KOLAY GELSIN BENDE BI DOVME VAR OMZUMDA BEN BU DOVMEYI DUZELTTIRMEK ISTIYORUM BANA BI ULASIRMISIN MSN ADRESIM baby_boys9207@hotmail.com( http://www.facebook.com/ ) su adresden benım profılıme gırıp dovmeme bakabılırsınız bana lutfen bı bılgı verırmısınız ne olur ne olmaz nasıl yaparız kaca mal olur bılgılenmek ıstıyorum saygılarınızla tesekkurler...
Alıntı ile Cevapla
  #19  
Alt 06-24-2010, 01:41 PM
tuncer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tuncer Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 2
Standart

hatta resmını profıl resmım olarak yukledım dovmenın burdan da bakabılırsınız bana ulasırsanız benı bı bılgılendırırsenız sevınırım kolay gelsın ..
Alıntı ile Cevapla
  #20  
Alt 07-01-2010, 10:01 AM
rogue09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rogue09 Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Mesajlar: 17
rogue09 - MSN üzeri Mesaj gönder
Smile dövmemi bulamıyorum

ben yaptırıcam dövmeyi bulamıyorum yakuza tarzı omuzdan dirseğe kadar deniz dalgalrı içinde ejderha ve kaplan bulan ve buraya koyan olursa mutlu olurum
Alıntı ile Cevapla
  #21  
Alt 08-04-2010, 05:37 PM
endlless Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Aug 2010
Mesajlar: 1
Standart

mrb ben yeni üyeyim bişey sorcaktım 4 gün önce koluma büyük bir dövme yaptırdım 2 günde kabuk bağladı kanamlar başladı birde kabuklar kalkıo ama derimide kaldırıyor bugün büyük bir kabuk kalktı çok kanamam oldu ben bu durumda napabilirim yardımcı olursanız sevinirim
Alıntı ile Cevapla
  #22  
Alt 06-12-2011, 12:37 AM
tlghnkdgl Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jun 2011
Mesajlar: 1
Standart ..

ben dövme yaptırmak istiyorum fakat ilerde pişman olmıyacagım manevi anlamlı bi dövme istiyorum önerebilecegınız bişe olursa çok sevınırım bir kaç örnek olarak....
Alıntı ile Cevapla
  #23  
Alt 06-22-2011, 06:23 PM
silik Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Feb 2009
Mesajlar: 1
Standart

Bi kağıtta ek yazısı ile yazılmış iki kelime var bunun aynısını koluma yaptırmak istiyorum olabilir mi acaba?
Alıntı ile Cevapla
  #24  
Alt 06-23-2011, 08:39 PM
aleyna Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jun 2011
Mesajlar: 1
Standart

meraba arkadaşlar. ben siteye yeni üye oldum ve bi problemim var. bu gün bi melek dövmesi yaptırdım ve meleğin bir kanadı karın bölgeme uzanıyo göğüs altına. siyah renk kesinlikle istememiştim çok göz önnde bir yer olduğu için ancak gölgelendirme yapacağını söyledi yapan kişi ve kanatların sınır çizgilerine oldukça koyu bir siyah renk attı. daha renklendirme aşamasına geçmedik bir hafta beklemek gerekiyormuş. bana bu rengin solacağını sölese de ben çok tedirgin oldum. bu siyah rengi nasıl kırabiliriz ya da nasıl renkli hafif bir renge dönüştürebiliriz? bu konuda bilgisi olan varsa cevap bekliorum arkadaşlar. yardımcı olursanız çok sevinirim.
Alıntı ile Cevapla
  #25  
Alt 06-29-2011, 05:35 AM
corvette Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jun 2011
Mesajlar: 3
Standart

arkadaşlar benim daha 1,2 gün oluyor ama benim sizden bir istegim var bana geçici dövme hakkında bilgi verir misiniz ben de bu işe başlıyacagm da

:s
Alıntı ile Cevapla
  #26  
Alt 10-10-2011, 05:57 AM
bluetoprak Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Oct 2011
Mesajlar: 1
Standart

Ben Hacettepe Resim Mezunuyum Dövme Yapmayı öğrenmek Istiyorum Ankaradayım Bana Bu Konuda Nasıl Yardımcı Ola Bilirsiniz?
Alıntı ile Cevapla
  #27  
Alt 10-11-2011, 09:44 AM
tristan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tristan Offline
Senior Member
 
Üyelik tarihi: Jul 2009
Mesajlar: 126
tristan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Alıntı:
dyg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ayak altına dövme yapılabilir mi?? saçma bi fikir mi?? sadece merak ettim


yapılır yapılmasına ama bakımı zor olur ve saçma 1 yer
__________________
t he day after tomorrow!
Alıntı ile Cevapla
  #28  
Alt 11-07-2011, 01:21 PM
uur123 Offline
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Nov 2011
Mesajlar: 3
Standart

bende dovme yaptırmak istiorum 16 yasındayım dovme yapılırken acımasını azaltmak amacıyla kremler , sprey , vb. seyler warmıdır ve dream tattooda kullanıomu ?
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
WEZ Format. Şuan Saat: 04:44 AM.
Bu sistem vBulletin™ alt yapısına sahiptir, Version 3.8.7 kullanılmaktadır.
 Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. ©2000 - 2018
vBulletin Support by Mesut DOĞAN Dövme Tattoo Dövme modelleri Tattoo

 


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0